Televize Relax chce licenci na dalších 12 let

pondělí, 16. října 2023, 07:00 TV, Aktuality MediaGuru

Bezplatná televize Relax, jejímž provozovatelem je společnost TP Pohoda, žádá Radu pro rozhlasové a televizní vysílání o udělení nové licence pro pozemní šíření.

Logo televize Relax

Logo televize Relax

Ve středu 11. října zaregistrovala Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) žádost společnosti TP Pohoda o vydání nové licence pro pozemní televizní šíření stanici Relax. Stávající licence dle online databáze RRTV končí 21. prosince letošního roku. Po tomto datu by tedy vysílatel šířil svůj signál bez oprávnění a vystavil se případným sankcím, případně by sám signál přerušil. Licence pro pozemní vysílání je jediným oprávněním od RRTV, kterým Relax disponuje.

Vzhledem k tomu, že udělení nové licence je v tomto případě pouze formálním krokem, nedá se očekávat, že by mu mediální regulátor nevyhověl. Udělení oprávnění pro vysílání na dalších dvanáct let lze očekávat na některém z příštích zasedání. TV Relax odstartovala začátkem minulé dekády s budováním tehdejšího DVB-T multiplexu 4 jako TV Pohoda, síť se později transformovala na DVB-T2 multiplex 24. Stanice i operátor patří jednomu vlastníkovi. Po několika letech došlo k proměně názvu na dnešní Relax.

-lukpol-