Ústecká regionální televize Utv žádá o novou licenci

pátek, 3. listopadu 2023, 07:00 Aktuality, TV MediaGuru

Pod jiným provozovatelem a pod upraveným názvem žádá o novou licenci Ústecká TV, regionální televize ze severních Čech dostupná kromě DVB-T2 multiplexu 24 i v placených službách. RRTV obdržela žádost 19. října.

Ústí nad Labem a jeden z jeho symbolů přes řeku Labe. Foto: Pixabay

Ústí nad Labem a jeden z jeho symbolů přes řeku Labe. Foto: Pixabay

Nejprve jako TUK (Televize Ústeckého kraje), později jako Utv, požádala společnost Zak TV, provozovatel stejnojmenného krajského kanálu, o licenci pro svou stávající stanici určenou pro oblast severních Čech. Dosavadním provozovatelem Utv byla společnost Ústecká média, ve které figuroval v pozici jednoho ze společníků Radek Novák. Právě on je zároveň podle webových stránek i jednatelem regionální televize na západě Čech.

Redakce MediaGuru v minulých dnech kontaktovala vedení Zak TV mj. s dotazem, proč společnost žádá o licenci pro TUK TV (dočasně označení Utv na webu RRTV), odpovědi však nedorazily. Provozní ředitel Zak TV Zbyněk Chmelík si nejprve vyžádal dotazy výhradně e-mailem, následně však na ně již nereagoval. Utv vysílá v Ústeckém kraji prostřednictvím DVB-T2 vysílačů multiplexu 24, k dispozici je i u vybraných operátorů placené televize.

-lukpol-