Video obsah Primy spadá pod program, Prima+ řídí Beneš

pátek, 6. října 2023, 14:05 TV, Lidé MediaGuru

Video obsah skupiny Prima bude nově zastřešovat programové oddělení v čele s programovou ředitelkou Alex Ruzek.

Alex Ruzek, programová ředitelka skupiny Prima, zdroj: FTV Prima

Alex Ruzek, programová ředitelka skupiny Prima, zdroj: FTV Prima

Video obsah skupiny Prima bude nově zastřešovat programové oddělení v čele s programovou ředitelkou Alex Ruzek. Za provoz a rozvoj streamovací platformy Prima+ bude nadále zodpovědný současný ředitel VOD Josef Beneš.

Alex Ruzek byla od začátku září jmenovaná do vedení programu skupiny Prima. Nahradila Romana Mrázka, který tak ze skupiny odchází.

„Následujeme trend dnešní dynamické doby a úzce propojujeme obsahovou strategii lineární televize s naší streamovací platformou prima+. Logicky sjednocujeme obsahovou strategii pod programový tým, který bude definovat obsah a témata, jež chtějí dnešní diváci vidět. Tento krok jde i ruku v ruce s naší obchodní politikou, kdy jsme zavedli crossplatformní měření, které klientům reportuje zásah reklamy v TV i online rozhraní,“ říká Marek Singer, generální ředitel skupiny Prima.

„Streamovací platforma prima+ má za sebou úspěšných devět měsíců a je to silná lokální značka, která má stejně jako kanály skupiny Prima potenciál dalšího růstu,“ uvedla Alex Ruzek, nová programová ředitelka skupiny Prima.

Za provoz a rozvoj platformy Prima+ je nadále zodpovědný současný ředitel VOD Josef Beneš a jeho tým.

Streamovací služba Prima+ skupiny Prima byla spuštěna v únoru letošního roku. Předplatitelé mohou zdarma sledovat obsah s reklamou nebo ve zpoplatněné prémiové verzi bez reklam. Obsah platformy Prima+ zahrnuje přes 2000 titulů. Kromě videoarchivu kanálů skupiny Prima a akvizičních titulů přináší i původní tvorbu pod hlavičkou Prima+ Originals

Prima+ Originals na podzim uvede tři novinky:  komediální seriál Malá velká liga, od 18. října šestidílnou koprodukční minisérii Na vlnách Jadranu a potom seriál Banáni. 

-mav-