Vítězem Obalu roku se staly Boxy pro T-phone launch

pátek, 27. října 2023, 12:35 Aktuality, Marketing MediaGuru

Nejlepším Obalem roku byly zvoleny Boxy pro T-phone launch, které vytvořila firma Thimm pro T-mobile.

Vítězem soutěže Obal roku se staly Boxy pro T-phone launch, které vytvořila společnost Thimm pro T-Mobile, zdroj: Obal roku.

Vítězem soutěže Obal roku se staly Boxy pro T-phone launch, které vytvořila společnost Thimm pro T-Mobile, zdroj: Obal roku.

Letošní jubilejní 30. ročník soutěže Obal roku zná své vítěze. Ze 34 finálových obalů byly vybrány čtyři nejlepší, které obdržely Cenu předsedkyně poroty Jany Žižkové. Na prvním místě se umístily Boxy pro T-phone launch, které vyrobila firma Thimm pro T-Mobile. Zároveň byla tato práce přihlášena do nové kategorie Marketing. Druhým místem byla oceněna  společnost Van De Velde Packaging Unipap s obalovým řešením Adapt a o třetí místo se rozdělily společnosti Antalispapírovou vázací páskou a Logik s interaktivním boxem pro kočky Brit Care Cat. 

Boxy pro T-phone launch byly určeny ke slavnostnímu uvedení nových telefonů na trh. Byly to velké boxy pro prodejny a malé boxy pro ambasadory a influencery. 

„Mám radost, že nová kategorie Marketing přinesla tolik skvělých obalů. Ukazuje se, že obaláři jsou opravdu kreativní, protože tradiční obalový materiál použijí nejenom na obal, ale i na produkty, které jsou součástí obalu. Také dokázali, že správně použitý obalový materiál může podpořit značku produktu nebo produkt samotný. Opět je vidět, že transportní balení je silnou stránkou našich výrobců a že krabice z vlnité lepenky dnes vůbec nemusí být běžným, či dokonce nudným obalem,“ komentuje dění Iva Werbynská, ředitelka Obalového institutu Syba, jež je organizátorem soutěže.

V soutěži byla vyhlášena také Cena udržitelnosti, kterou získala společnost Smurfit Kappa se svým obalem na MedovníkLidl Mix, a nově i cena Packaging Print Prize za výjimečnou inovaci v tisku, kterou obdržela společnost Pebal za svůj obal na kávu Coffee Mountain Gorilla, kdy lze najednou vytisknout šest barevných mutací obalu. 

-stk-