Vlastník Echo Media koupil ekonomický týdeník Hrot

úterý, 10. října 2023, 12:15 Tisk MediaGuru

Mediální skupina SPM Media Marka Španěla a Slavomíra Pavlíčka se rozšiřuje o ekonomický týdeník Hrot. Doplní tak tituly Echo Media nebo Rádio Prostor.

Zdroj: MediaGuru.cz

Zdroj: MediaGuru.cz

Mediální skupina SPM Media v pondělí 9. září koupila aktiva společnosti Hrot, která vydává ekonomický týdeník Hrot a provozuje web Tydenikhrot.cz. Podpisem smlouvy přechází veškerá aktiva spojená s Hrotem do nově založené společnosti Hrot Media, která je součástí skupiny SPM Media.

„Nový vydavatel hodlá do Hrotu a jeho serveru investovat a personálně je posílit, tak aby ze značky Hrot vybudoval silné ekonomické médium. Bude se opírat o důvěryhodné byznysové on-line zpravodajství a novou tištěnou podobu Hrotu. Nový projekt, nesoucí značku Hrot, bude představen na přelomu letošního roku. Budování a personální posílení nového Hrotu povedou Dalibor Balšínek a Tomáš Boček, kteří také odpovídají za řízení skupiny SPM Media," uvedla společnost v oficiálním oznámení.

SPM Media zastřešuje vydavatelství Echo Media, jež provozuje názorový deník Echo24, vydává Týdeník Echo, platformu EchoPrime a rovněž je vydavatelem knižních titulů. Nová skupina také provozuje Rádio Prostor, které v srpnu zahájilo vysílání na frekvencích Radia Zet. Součástí skupiny je i blogovací platforma Blogosvět a v neposlední řadě také technologické studio Coolpany.

Mediální skupinu vlastní zakladatelé herního studia Bohemia Interactive a partneři v české investiční skupině SPM Marek Španěl a Slavomír Pavlíček.

SPM Media se v létě letošního roku přestěhovala do nově upravených prostor v Křížové ulici v Praze-Smíchově, kde po komplexních úpravách vznikly nové newsroomy, rádiové studio či prostory pro tvorbu podcastů.

Týdeník Hrot vychází od roku 2020 a většinově (51 %) ho dosud vlastnila BigBoard Praha. Původně ho zcela vlastnila společnost Touzimsky Media, jeden z akcionářů BigBoardu. Ta se později stala menšinovým vlastníkem. Data o prodaných nákladech nebo čtenosti nejsou z veřejných zdrojů známá.

Echo Media je v novém sídle. Rozkročí se do audia a chce Hrot

čtvrtek 31. srpna 2023

-mav-