Allegro spouští před Black Friday Záruku nejnižší ceny

úterý, 14. listopadu 2023, 15:50 Aktuality, Retail MediaGuru

Allegro uvádí těsně před nadcházejícím Black Friday novinku v podobě Záruky nejnižší ceny.

Zdroj: Allegro

Zdroj: Allegro

Před nadcházejícím Black Friday přichází Allegro s novinkou v podobě Záruky nejnižší ceny – akcí, která srovnává ceny mezi vybranými e-shopy a na platformě následně označuje produkty, které Allegro nabízí nejlevněji. Akce startuje právě v období Black Friday, do kterého se platforma zapojuje v Česku vůbec poprvé.  

Allegro svou akcí reaguje na zákaznické chování, které je ve většině případů ovlivněno cenou. Dle průzkumu, který pro Allegro zpracovala výzkumná agentura Perfect Crowd, považuje cenu zboží za rozhodující faktor při nákupu 63 % Čechů, přičemž 70 % navíc uvedlo, že nyní porovnává ceny ještě o něco více než dřív. 

„Záruka nejnižší ceny je pro nás dalším krokem k tomu, aby Allegro přinášelo českým zákazníkům skvělý nákupní zážitek. Mohou si být jisti, že u nás najdou tu nejlepší cenu bez nutnosti procházet další online obchody a srovnávat, kde zakoupí daný produkt nejlevněji. Chceme jim ukázat, že na allegro.cz se mohou spolehnout – široký výběr za atraktivní ceny je něco, na čem naše služby od počátku stavíme a co i spuštěním této novinky těsně před očekávaným nákupním svátkem Black Friday posouváme zase o kus dál,“ popisuje Matthias Frechen, obchodní ředitel společnosti Allegro. 

Každý den Allegro srovnává desítky tisíc nabídek vybraných e-shopů v Česku a následně pomocí speciálního odznaku „Záruka nejnižší ceny“ značí nabídky, které mají na platformě tu nejnižší cenu. Pokud by zákazník našel vybraný produkt na kterémkoliv e-shopu, vypsaném ve Všeobecných smluvních podmínkách, levněji a nahlásil to společnosti Allegro do 72 hodin od nákupu, platforma mu vrátí 150 % rozdílu v  ceně, a to prostřednictvím kupónu uplatnitelného na allegro.cz. Maximální možná vrácená částka činí během kampaně 1000 korun měsíčně.

Nejvyhledávanějšími kategoriemi zboží jsou pro Čechy v období okolo Black Friday především kosmetika, drogerie, oblečení a módní doplňky nebo hračky. Právě u těchto kategorií mají zároveň zákazníci nejvyšší ochotu počkat si na slevy. Allegro používá pouze tzv. férové slevy (dle evropské směrnice Omnibus), které se počítají z nejnižší ceny daného produktu za posledních 30 dní. Zákazníci tak mají během všech nákupních akcí včetně Black Friday jistotu, že je udávaná sleva skutečně férová a její uváděná výše je opravdová.  

-stk-