Civilisté děkují spotem s Čermákem, připojilo se i Bohemian Interactive

čtvrtek, 23. listopadu 2023, 13:05 Aktuality, Reklama MediaGuru

Iniciativa Civilisté děkují poutá k českým vojákům pozornost spotem s Hynkem Čermákem a elitními vojáky, nášivkou makového lva a dalšími vizuály. Letos se přidávají i herní vývojáři Bohemian Interactive.

Zdroj: Civilisté děkuji

Zdroj: Civilisté děkuji

O částečnou nápravu vnímání ozbrojených složek u veřejnosti se snaží projekt Civilisté děkují. Ten je zaměřený nejen na válečné veterány, kteří se účastnili a stále účastní vojenských operací, ale také ostatním vojákům z nejrůznějších útvarů – od psovodů, přes chemiky až po vojenské lékaře. „Těm všem chceme naší čistě civilní iniciativou poděkovat za službu. Její výkon není často jednoduchý, a to nejen na misích, ale také v běžné armádní praxi," říká válečná fotografka Jarmila Štuková, jedna ze zakladatelek iniciativy. Kromě ní za projektem stojí také Andrej Štuk, Ondřej Karásek, Aneta Kolajová, Patrik Singer či Anton Zelenko.

Iniciativa letos přichází se spotem s Hynkem Čermákem a elitními vojáky z řad předsunutých leteckých návodčích a pilotů z vrtulníkové základny u Náměště nad Oslavou. Vznikl pod režijní taktovkou Petra Němečka, za kamerou stál Mark Bliss, o hudbu se postaral Robert Jíša.

Zdroj: Civilisté děkuji

Zároveň se iniciativa spojila s českým herním studiem Bohemia Interactive. „S armádou na vývoji her často spolupracujeme, máme zde spoustu známých a kamarádů, a naopak mnoho armádních profesionálů patří mezi aktivní hráče našich počítačových her. Přišlo nám proto přirozené podpořit tuto iniciativu, která se snaží překlenout propast mezi našimi vojáky a civilisty, poukázat na to, že lidé, kteří sloužili v ozbrojených složkách, si zaslouží náš vděk a úctu,“ říká Pavel Křižka, PR manager Bohemia Interactive.

Šanci poděkovat vojákům dávají hráčům titulů Arma a Vigor, do kterých implementovali vybavení s makovým lvem – hlavním vizuálním symbolem iniciativy. Jeho zakoupením a vyfocením v rámci hry tak mohou poděkovat mužům a ženám, kteří sloužili a slouží v české armádě. Výtěžek z prodeje podpoří projekt Civilisté děkují a část půjde na podporu praporčice Veroniky Rosické

Pro projekt vznikly také speciální vizuály z dílny neziskové organizace LonelyBase, které v sobě kombinují válečnou tematiku s věcmi z běžného života - neprůstřelnou helmu s dětskou helmou na kolo či noktovizor s látkovou oční maskou na spaní. Své díky přidala třeba i Dana Drábová, herečka Kristýna Frejová, Ondřej Vetchý či Václav Marhoul, ale i další civilisté nejrůznějších věků i profesí. Kampaň běží také v digitálním prostředí a stojí za ní již zmíněná nezisková organizace LonelyBase, s komunikací pomáhá MSL Czech Republic.

-mav-