Coca-Cola je nově dostupná v litrové skleněné lahvi

neděle, 3. prosince 2023, 07:10 Aktuality, Marketing MediaGuru

Coca-Cola je na vybraných prodejních místech v Česku nově k dostání v jednolitrové skleněné lahvi.

Na vybraných prodejních místech v České republice je Coca-Cola nově dostupná v jednolitrové skleněné lahvi. Novinka je limitovaná jen pro předvánoční období a prodává se jak samostatně, tak v přepravce se 6 nebo 12 lahvemi. Skleněná lahev i přepravka je zálohovaná, vrátit je lze v místě prodeje.

Doposud byla Coca-Cola ve skle k dostání pouze v objemu 0,2 a 0,33 litru, a to pouze pro segment HoReCa. Nyní je možné si po omezenou dobu pořídit litrové balení ve skle v běžné prodejní síti. Na českém trhu je v prodeji prostřednictvím online supermarketu Rohlík, který vratné obaly zase i odveze. 

„Věříme, že naši spotřebitelé uvítají rozšíření portfolia vratných a opakovaně použitelných obalů a byť na časově omezenou možnost si dopřejí svůj oblíbený nápoj ze skleněné lahve. Na vánočním stole se určitě bude vyjímat. V této chvíli bude v tomto typu obalu dostupná Coca-Cola original,“ říká Michal Dyttert, ředitel komunikace a udržitelnosti společnosti Coca-Cola HBC pro ČR a SR. 

Nová lahev má kovové víčko se šroubovatelným uzávěrem. Lahev je vratná a zálohovaná za 7 korun, záloha se bude vztahovat i na přepravku, kdy na celou přepravku 12 lahví bude záloha 100 Kč. Přepravku lze také rozdělit na dvě samostatné přepravky, v tomto případě bude záloha 50 Kč.

V průběhu první poloviny letošního roku již společnost Coca-Cola zavedla neodnímatelné uzávěry v rámci celého svého portfolia nápojů v Česku a na Slovensku. V loňském roce pak uvedla na trh tzv. Keelclip, držák na plechovky z kartonového papíru, který nahradil klasickou smršťovací fólii. Jedná se o dílčí kroky v environmentální strategii společnosti Coca-Cola „World Without Waste“. Do roku 2025 plánuje v zemích Evropské unie zvýšit poměr recyklovaného PETu ve svých lahvích až na 50 %. Do roku 2030 chce společnost vytřídit a zrecyklovat stejné množství nápojových obalů, jaké uvede na trh. Do roku 2040 plánuje mít Coca-Cola uhlíkově neutrální podnikání v celém svém hodnotovém řetězci.

-stk-