Discovery+ a HBO mají méně předplatitelů, obrací se ale do zisku

středa, 8. listopadu 2023, 20:25 TV, Aktuality MediaGuru

Streamovacím službám Discovery+ a HBO (Max) klesl ve třetím čtvrtletí počet předplatitelů, hospodaření se ale zlepšilo.

Ilustrační foto, zdroj: Freepik

Ilustrační foto, zdroj: Freepik

Výnosy divize DTC společnosti Warner Bros. Discovery, kam spadají streamovací služby Discovery+, HBO, HBO Max a Max, dosáhly ve třetím letošním čtvrtletí 2,4 mld. USD a meziročně se zvýšily o 5 %. Za nárůstem výnosů stojí především navýšení ceny na americkém trhu a na některých trzích mimo USA. Výnosy z inzerce se zvýšily o 29 %, k čemuž pomohlo i zavedení reklamní vrstvy, oznámila ve středu firma. 

Počet předplatitelů ale celkově klesl o 700 tisíc na 95,1 milionu. Vedení společnosti přičítá pokles z velké části výpadku plánovaného titulu v důsledku hollywoodské stávky a také kvůli očekávanému poklesu překrývajících se odběratelů služeb Discovery+ a Max. Pro rok 2024 ale ohlašuje posilněnou programovou nabídku.

Pozitivní je ale fakt, že divizi se podařilo dostat do zisku EBITDA ve výši 111 mil. USD z loňské ztráty 643 mil. USD. „Pouhých 19 měsíců po společném provozu pod Warner Bros. Discovery a několik měsíců po uvedení služby Max jsme nyní na cestě k tomu, abychom v celém segmentu streamovacích služeb dosáhli alespoň zlomového bodu nebo dokonce ziskovosti," uvedl v konferenčním hovoru CEO společnosti David Zaslav.

Nová služba Max, která sdružuje HBO Max a Discovery+, zahájila letos v květnu v USA. V prvním čtvrtletí 2024 se připravuje uvedení Maxu v Latinské Americe, po něm budou následovat severské země, Nizozemsko a od jara střední a východní Evropa (včetně Česka). Služba bude uvedena i ve Francii a Belgii.

V říjnu byla spuštěna služba CNN Max, streamovací nabídka 24/7 s živým zpravodajstvím a analýzami. Má podle vedení Warner Bros. Discovery oslovovat mladší publikum, které nesleduje lineární vysílání. „Diváci CNN Max jsou téměř o 20 let mladší než tradiční lineární diváci a drtivá většina diváků CNN Max si nepředplácí televizní služby," doložil Zaslav.

Minulý měsíc byla také uvedena sportovní nabídka na Maxu s doplňkovou sportovní úrovní portálu Bleacher Report, která má zahrnovat více než 300 živých sportovních událostí ročně. „Podobně jako u zpráv přináší sport stále se zvyšující a mladší publikum, a to v průměru o 12 let mladší, než jsou diváci tradičního lineárního vysílání," dodal.

Dynamika výnosů z reklamy na streamovacích službách je podle Warner Bros. vyšší než na lineárních kanálech. „Zatímco reklama na streamovacích službách zůstává silná, stav lineární reklamy během druhé poloviny roku byl zklamáním," přiblížil Zaslav s tím, že predikce vývoje reklamního trhu pro příští rok je tak velmi obtížná.

-mav-