Finmag.cz se mění na portál pro podnikatele a živnostníky

úterý, 14. listopadu 2023, 09:50 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Ze společenského a posléze společensko-ekonomického média se Finmag.cz posouvá do podnikatelského portálu zaměřeného na podnikatele, malé a střední firmy a živnostníky.

Zdroj: repro Finmag.cz

Zdroj: repro Finmag.cz

Internetový magazín Finmag.cz prochází významnou proměnou. Ze společenského a posléze společensko-ekonomického média se posouvá do podnikatelského portálu zaměřeného na podnikatele, malé a střední firmy a živnostníky. Na webu zároveň přibyla řada servisních nástrojů.

Cílem nového zaměření webu z portfolia vydavatelství NextPage Media je nejen informovat o novinkách z podnikatelského prostředí, ale přinášet pro nové a stávající podnikatele i inspiraci a nástroje, které ke své činnosti potřebují. Web tak nabídne možnost zdarma nahlížet do rejstříku ekonomických subjektů, který kombinuje veřejně dostupné informace z obchodního rejstříku, živnostenského rejstříku či registru DPH. Všechna tato data jsou následně propojena do výpisu.

Součástí Finmag.cz jsou nově také aktualizované kalkulačky zaměřené především na osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) a podnikatele obecně. Návštěvníci webu si tak vedle řady jiných věcí mohou spočítat například výši paušální daně, daň z příjmů či optimální výši nemocenského pojištění pro OSVČ.

„Čtenáři se mohou těšit na pestrý mix servisních článků, krátkých zpráv, odborných komentářů, ale i řadu inspirativních podnikatelských příběhů,“ říká šéfredaktor Finmag.cz Michal Hron

Finmag už rok mapuje v projektu Podnikavé Česko příběhy malých a středních podniků. „Finmagu dlouho chyběla jasně definovaná cílová skupina, pro níž by obsah na webu vznikal. Úspěch Podnikavého Česka nám ukázal, že dokážeme podnikatele zaujmout. A na tom jsme se rozhodli stavět. Pro podnikatele chceme být nejen inspirací, ale hlavně oporou v době, která na ně klade čím dál větší nároky,“ říká ke změně Finmag.cz CEO NextPage Media Martin Vlnas.

Změnou nedávno prošel také tištěný magazín Finmag, který pod novou šéfredaktorkou Irenou Jirků prodělal komplexní změnu vzhledu a stává se jakousi rozšířenou verzí více servisně pojatého webu. Čtenáři v něm na víc než 150 stranách najdou rozhovory, analýzy a detailní vhled do malého i velkého byznysu.

Součástí on-line i tištěné verze magazínu zůstávají s titulem dlouho spojovaná témata financí a investic. „Tuto oblast rozhodně neopouštíme, zejména v současné situaci jsou finanční témata podstatná nejen pro obyčejné lidi – spotřebitele, ale především pro firmy,“ dodává Martin Vlnas.

Web Finmag.cz vznikl v roce 2007 pod vedením Jana Majera. Mezi další šéfredaktory historicky patřila Světlana Rysková, Ivan Adamovič, Martin Vlnas nebo Michal Kašpárek. Od roku 2022 se web pod vedením bývalého editora týdeníku Euro Michala Hrona více přiklonil k ekonomickým tématům podávaným populární formou. Průměrná návštěvnost webu se pohybuje okolo 300 tisíc reálných uživatelů měsíčně. I před redesignem web podle NextPage Media vykazoval výrazně vyšší afinitu v segmentu podnikatelů. 

-mav-