In Iustitia upozorňuje kampaní na chybu v zákoně

čtvrtek, 30. listopadu 2023, 06:40 Aktuality, Reklama MediaGuru

In Iustitia spouští kampaň „Chyba v zákoně“, s níž upozorňuje na nedostatečnou právní ochranu proti předsudečnému násilí.

Klíčový vizuál ke kampani „Chyba v zákoně“, zdroj: In Iustitia

Klíčový vizuál ke kampani „Chyba v zákoně“, zdroj: In Iustitia

Organizace In Iustitia ve spolupráci s agenturou Goodkin vytvořila osvětovou kampaň „Chyba v zákoně“, s níž upozorňuje na nedostatečnou právní ochranu určitých skupin lidí ohrožených předsudečným násilím. Cílem je poukázat na potřebu novelizace trestního zákoníku. 

Kampaň je k vidění v televizi, outdooru, na internetu a sociálních sítích. Využívá web www.chybavzakone.cz a její součástí jsou také PR aktivity a propagace v prodejnách T-Mobile, dlouhodobého partnera organizace. Vše vyvrcholí konferencí na téma předsudečné násilí a diskriminace LGBTQ+ lidí a lidí se zdravotním postižením.

Komunikace staví na konceptu glitch efektů jakožto metafory pro systémové nedostatky v zákoně. Vizuální prezentace je záměrně narušená, což má upozornit na to, že i zákon může být narušený a ne vždy poskytuje ochranu všem obětem rovnoměrně, zejména pokud jde o lidi napadené kvůli věku, zdravotnímu postižení, sexuální orientaci, nebo pohlaví. 

-stk-