iNet Solutions kupuje konkurenta Speed Press Plus

středa, 22. listopadu 2023, 07:25 Aktuality, Reklama MediaGuru

iNet Solutions, provozující e-shop na online prodej propagačních předmětů, kupuje Speed Press Plus.

Zdroj: Speed Press / POPAI Awards

Zdroj: Speed Press / POPAI Awards

Společnost iNet Solutions, jež provozuje e-shop inetprint.cz na propagační předměty, koupila svého pražského konkurenta – firmu Speed Press Plus. Ta dodává více než 30 let propagační předměty korporátním zákazníkům, kteří vyžadují individuální přístup. Nově vzniklá skupina by měla letos dosáhnout obratu v hodnotě téměř 400 milionů korun. 

„Akvizici jsme učinili především ze strategického důvodu. Koupí získáváme mimo jiné schopnost vlastní lokální výroby propagačních předmětů i možnost provozování vnitropodnikových e-shopů pro korporátní zákazníky, tzv. Intrashopů. Zároveň tím výrazně posilujeme naši tržní pozici v tuzemsku. Úspěšná akvizice nám tak umožňuje rychleji vstoupit na zahraniční trhy v EU a uspět v naplnění naší ambiciózní vize,“ říká Daniel Maťák, jednatel iNet Solutions. 

Skupina si slibuje od synergií mezi oběma společnostmi schopnost nabízet komplexní služby v oblasti propagačních produktům všem typům firemních zákazníkům. Vlastní výrobu umožňuje areál, jenž disponuje technologiemi potřebnými k opatření propagačních produktů logem nebo vlastní grafikou. Součástí nabídky bude i poradenství v udržitelnosti firemní propagace, a to včetně nákupu udržitelných produktů nebo služby kreativního studia. Obě společnosti však i nadále zůstávají samostatnými subjekty.

„Když jsem se rozhodl Speed Press Plus prodat, hledal jsem silného partnera, která dokáže firmu i dále rozvíjet a stavět na jejích silných stránkách. Za více než 30 let si firma vybudovala dobré jméno a je pro mě důležité, aby jí pověst i spokojení zákazníci zůstali nadále,“ dodává Tomáš Hrdina, bývalý majitel Speed Press Plus.

-stk-