Regionální síť 7 odstartovala, v Praze na TV kanálu 36

pátek, 3. listopadu 2023, 15:12 TV, Aktuality MediaGuru

Zájemci z řad menších vysílatelů mají na území hlavního města další možnost pro distribuci svého televizního obsahu. Společnost Progress Digital dnes spustila ve zkušebním režimu vysílání Regionální sítě 7 z budovy City Tower.

Televize přes anténu rotuje informační smyčku o tom, jak naladit programy v DVB-T2 multiplexu 24. Foto: repro

Televize přes anténu rotuje informační smyčku o tom, jak naladit programy v DVB-T2 multiplexu 24. Foto: repro

Společnost Progress Digital získala pro Regionální síť 7 od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) kanál 36. Na stejné frekvenci bylo možné v Praze přijímat dálkově šestnáct let multiplex ZDF z německé Löbau, nejprve ve standardu DVB-T, později pak i v DVB-T2, kdy byly šířené programy ZDF, ZDF info, ZDF neo, 3sat a KiKA překlopeny do Full HD rozlišení. Součástí sítě ZDF HD byla i HbbTV služba Freenet Connect s dalšími volnými stanicemi přístupnými online.

Multiplex společnosti Progress Digital je šířen z výškové budovy City Tower na pražské Pankráci. Ředitel vnějších vztahů Martin Roztočil MediaGuru spuštění vysílače potvrdil s tím, že jde zatím o zkušební režim. V televizní síti na kanálu 36 se zkoordinovaným výkonem 9,12 kW ve vertikální polarizaci je v tuto chvíli šířena pouze Televize přes anténu, stejný program je k dispozici i v DVB-T2 multiplexu 24. V obou programových balících je tato stanice k dispozici v rozlišení 960x540p.

-lukpol-

Praha přijde o volný kanál 36, vysílat tu chce Regionální síť 7

čtvrtek 25. května 2023