Apple a Paramount jednají o společném balíčku

pátek, 8. prosince 2023, 07:05 TV MediaGuru

Balíčkování je jednou z možností, jak si streamovací služby mohou zajistit růst i do budoucna.

Ilustrační foto, zdroj: Freepik

Ilustrační foto, zdroj: Freepik

Společnosti Apple a Paramount Global jednají o možnosti spojit síly na poli streamovaného obsahu. O možném balíčku služeb Apple TV+ a Paramount+, informoval deník The Wall Street Journal. Pokud by se informace potvrdila a tyto plány následně i naplnily, jednalo by se o zásadní průlom na poli televizní zábavy. 

Jak zdroje obeznámené s jednáním potvrdily deníku WSJ, zmíněný balíček těchto dvou streamovacích platforem by byl cenově levnější než každá služba zvlášť. Obecně je svět streamování plný výhodných nabídek, nejčastěji je nabízí mobilní operátoři, kteří se tak snaží nabídnout balíček vícero služeb, které mají v portfoliu. Není to ale totéž, jako když se na spolupráci domluví napřímo dva takto velcí hráči. V tomto ohledu by šlo o průlomový tah.

Proč balíčkování dává smysl? Bundling sám o sobě funguje v nabídce placených televizních kanálů dlouhé roky. A není důvod nedívat se na trh streamovacích služeb podobnou optikou. Obzvlášť pokud vezmeme v potaz, že napříč kontinenty existuje několik desítek těch nejvýznamnějších streamovacích platforem. Pro průměrného diváka nedává smysl si předplácet stále více služeb. Tudíž pokud chtějí streamovací giganti do budoucna růst co do počtu předplatitelů, je bundling jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout.

Autorka textu: Erika Luzsicza, Axocom