Apple TV+ bude od února ve službách Canal+, Skylink a freeSat

pondělí, 11. prosince 2023, 17:25 Aktuality, TV MediaGuru

Přímo z videotéky Canal+ budou mít zákazníci Skylinku přístup k obsahu titulů ze služby Apple TV+. Online služba Canal+ bude nově nabízet od února 2024 dva tarify.

Scéna z minisérie Monarch: Odkaz monster, kterou uvedla exkluzivně služba Apple TV+. Zdroj: Apple

Scéna z minisérie Monarch: Odkaz monster, kterou uvedla exkluzivně služba Apple TV+. Zdroj: Apple

Knihovna titulů Apple TV+ se stane součástí videotéky Canal+ od 1. února příštího roku. K obsahu titulů Applu budou klienti Canal+ přistupovat přímo z této služby. Na velmi podobném principu funguje i Magenta TV v případě videotéky Canal+. Klienti T-Mobilu mohou ke službě Canal+ přistupovat přímo z prostředí set-top boxu (stejně jako u Voya), obsah je však částečně omezen proti tomu, co mají k dispozici přímo předplatitelé Canal+. Chybí například některé televizní stanice.

Vzhledem k tomu, že zákazníci videotéky Canal+ budou přistupovat do katalogu Apple TV+ mimo aplikaci Apple TV, nebudou mít k dispozici obsah ve 4K rozlišení, ale „pouze“ ve Full HD formátu. Nabídka titulů z Apple TV+ se také nebude týkat zákazníků Magenta TV. Tato novinka je cílena pouze na klienty Canal+, kteří si tuto službu platí napřímo. Cena stávajícího balíčku Canal+ se zvýší ze současných 189 Kč na 239 Kč měsíčně, tarif Canal+ Komplet obsahující tituly Apple TV+ vyjde na 289 korun.

Apple TV+ se od 1.2. 2024 objeví také v nabídce satelitní platformy Skylink a rovněž i freeSat. V souvislosti se změnami nabídky vstoupí i v tomto případě v platnost nové ceníky.

Filmy, dokumenty a seriály Apple Originals dosud obdržely 392 cen a 1629 nominací. Například komediální seriál Ted Lasso, který právě uvedl třetí řadu, získal několik cen Emmy, a drama V rytmu srdce dokonce získalo Oscara za nejlepší film. Mezi aktuálně nabízené tituly Apple TV+ patří například seriál Monarch: Odkaz monster, který přímo navazuje a rozšiřuje dění filmu Godzilla z roku 2014 a nabízí divákům bližší pohled na svět (a historii) kolem těchto tvorů pocházejících z fiktivního světa uvnitř naší planety.

-lukpol-