Canal+ Sport 2 zahájí v lednu, WTA bude i na Sport 1 a 2

čtvrtek, 7. prosince 2023, 13:15 Aktuality, TV MediaGuru

Skupina Canal+ postoupila část vysílacích práv na přenosy ženského profesionálního tenisu WTA firmě AMC Networks International.

Ilustrační foto, zdroj: Shutterstock

Ilustrační foto, zdroj: Shutterstock

Nová stanice Canal+ Sport 2 zahájí od 2. ledna 2024 od časných ranních hodin přenosy prvních zápasů z turnaje WTA 500 v australském Brisbane. Nový program skupiny Canal+ vzniká v reakci na získaná exkluzivní vysílací práva, která ji připadla od roku 2024 na minimálně pět sezón. Týkají se přímých přenosů ze všech turnajů ženského profesionálního tenisu WTA 1000, WTA 500, WTA 250 a navíc také z WTA Finals (Turnaj mistryň). 

Na základě dohody o postoupení části práv, kterou společnost Canal+ uzavřela se společností AMC Networks International, budou některé turnaje WTA 250 vysílány na sportovních programech Sport1 a Sport2. V roce 2024 se jedná o 15 turnajů a prvním z nich bude turnaj v tasmánském Hobartu v druhém týdnu v lednu.

Canal+ se současně dohodl na exkluzivní spolupráci s finalistkou Roland Garros a semifinalistkou US Open Karolínou Muchovou a jejím týmem. Stanice tak díky tomu přinese bližší pohled momentálně osmé hráčky světového žebříčku na soutěžní turnaj i na mimosportovní zážitky.

Tenisovou WTA nabídne další program Canal+ Sport

úterý 28. listopadu 2023

-mav-