Economia se přestěhuje do nového sídla Port7 ve třetím čtvrtletí 2024

úterý, 12. prosince 2023, 13:35 Tisk MediaGuru

Economia si vybrala jako své nové sídle Port7 v pražských Holešovicích. Přesídlí do něj ve třetím čtvrtletí příštího roku.

Port7, nové sídlo společnosti Economia, zdroj: Skanska

Port7, nové sídlo společnosti Economia, zdroj: Skanska

Vydavatelství Economia se přestěhuje do nového sídla Port7 v pražských Holešovicích ve třetím čtvrtletí příštího roku, informovala agentura ČTK. Bývalý brownfield, který přestavěla společnost Skanska, nabízí 36.000 metrů čtverečních kancelářských a maloobchodních prostor. Oficiálně ho otevřela letos v září.  Economia (Hospodářské noviny, Ekonom, Aktuálně.cz, Centrum.cz, HN.cz) nyní sídlí v Pernerově ulici v pražském Karlíně

„Hledali jsme sídlo, které by bylo inspirativní a dobře dostupné. V rámci celé řady eventů chceme víc a napřímo komunikovat s našimi předplatiteli. Máme je v celém Česku a chceme jim samozřejmě nabídnout i krásné prostředí. Právě projekt Port7 splnil nejlépe naše představy a požadavky,” uvedla Lenka Černá, generální ředitelka a předsedkyně představenstva vydavatelství Economia.

Economia jednala o prodeji prostor v pražském Karlíně dlouhodobě. Některé původně domluvené lokality nakonec nedopadly, jistou dobu bylo v ohrožení i vybrané sídlo v pražských Holešovicích, a to kvůli tomu, že uvažovaný nájemce o budovu v Pernerově ulici nakonec od svého záměru odstoupil. Nakonec se ale podařilo najít nového nájemce. Podle informací MediaGuru.cz se o prostory v Pernerově ulici zajímala komunikační skupina Knowlimits. Ta zatím případné stěhování nekomentovala.

Vlastník Economie Zdeněk Bakala původně vlastnil jak budovu vydavatelství, tak mu patřil také přidružený kulturní prostor Forum Karlín. Před pěti lety jej ale prodal fondu Amundi a Economia zůstala v dosavadním sídle v dlouhodobém pronájmu. Prostor bývalé kotlárny v Karlíně se pro něj ovšem ukázal jako příliš velký. Economia v současnosti potřebuje prostory pro cca 300 lidí. 

„Stěhováním z vlastních prostor uzavře Economia jednu svou éru, ale je životně důležité, abychom měli jen nezbytné provozní náklady, a naopak co nejvíce investovali do nových nebo stávajících produktů," uvedla už dříve v rozhovoru pro MediaGuru.cz generální ředitelka Lenka Černá.

Port7 se nachází na břehu Vltavy. Uvádí, že obsahuje udržitelná řešení na úsporu vody nebo termoregulaci a jeho součástí je nově budovaný park o rozloze 17.000 metrů čtverečních. Dostupný je vlakem, tramvají, metrem, autem, po cyklostezce nebo pěšky.

-mav-