Filmový hit Barbie zařadí HBO Max od 15. prosince

úterý, 5. prosince 2023, 07:35 Aktuality, TV MediaGuru

Nejvýdělečnější filmový snímek letošního roku, Barbie, míří od poloviny prosince do nabídky HBO Max.

Margot Robbie a Ryan Gosling v letošním kinohitu Barbie. Foto: Warner Bros.

Margot Robbie a Ryan Gosling v letošním kinohitu Barbie. Foto: Warner Bros.

Necelých pět měsíců po kino premiéře budou mít diváci možnost bez příplatku zhlédnout online premiéru nejvýdělečnějšího snímku letošního roku, Barbie. Film bude mít premiéru na HBO Max v polovině prosince, uvedla mateřská firma.

Termín premiéry ve videotéce Max zveřejnila americká centrála společnosti Warner Bros. Discovery prostřednictvím oficiálního oznámení a také na svém YouTube kanálu. Stejné datum uvedla podpora českého HBO Max i začátkem prosince na sociální síti Facebook, a to na přímý dotaz jednoho z předplatitelů. Přesně čtrnáct dní před online premiérou Barbie na HBO Max byl na Facebooku publikován příspěvek, který na tento titul láká, neuvádí ale konkrétní termín, pouze „již brzy“.

Barbie už v tuto chvíli online je, zájemci, kteří však film chtějí zhlédnout, za něj musí zaplatit samostatně. Videopůjčovna Rakuten TV ho například nabízí ve 4K rozlišení s podporou HDR10 a zvukem Dolby Digital nebo Dolby Atmos za 329 korun, snímek si lze případně také vypůjčit za 79 korun. Za stejnou částku ho ke zhlédnutí nabízí i O2 Videotéka.

Barbie je letošním nejvýdělečnějším filmem s globální částkou 1,4 miliardy dolarů, což je v přepočtu 31,5 miliardy korun. Film byl v kinech uveden 21. července 2023 a stal se dosud také nejvýdělečnějším celosvětovým filmem ve 100leté historii studia Warner Bros.

-lukpol-