Je to rebel! Herec Petr Nárožný je lokální tváří Netflixu

středa, 27. prosince 2023, 12:40 TV, Reklama MediaGuru

Krátkým příběhem se stopáží necelé dvě minuty propaguje Netflix v České republice první díl scifi snímku Rebel Moon. Jeho hlavní a jedinou tváří je herec Petr Nárožný.

Pravděpodobně vůbec poprvé v České republice zapojila americká online videotéka do propagace svého očekávaného titulu lokální tvář. Pětaosmdesátiletý herec a bavič Petr Nárožný má v reklamě na první díl scifi snímku Rebel Moon s podtitulem „Zrozená z ohně“ několik úkolů. Hlavním mottem kampaně je slogan „Je to rebel!“. Právě tuto památnou větu použil v pohádce S čerty nejsou žerty natočenou v roce 1984. Nárožný zde hraje jednoho z vojáků, jehož uniforma se v novém spotu také objevuje.

Označení „Je to rebel!“ navíc platí i pro hlavní postavu ve scifi snímku Rebel Moon. Petr Nárožný pak ve spotu plní také roli seniora, který Netflix viditelně nezná a omylem se mu spustí ve chvíli, kdy dálkové ovládání od televizoru spadne na zem a nepřehlédnutelně obsahuje tlačítko této streamingové platformy. Netflix chce zároveň tímto spotem zbořit i jeden z mýtů, a to že služba je určená primárně jen mladým divákům.

„Když jsme přemýšleli o tom, jak představit svět filmu Rebel Moon neotřelým způsobem českému divákovi, hláška „Je to Rebel!“ z oblíbené české pohádky nám stále přicházela na mysl. Angažovat do tohoto ryze lokálního konceptu právě Petra Nárožného a spojit čas českých Vánoc s timingem očekávané premiéry sci-fi snímku se tak stalo podstatou a kreativní ideou kampaňového spotu,“ říká Mike Martin, Chief Creative Officer Ogilvy, který od letošního září vede lokální kreativní oddělení.

Od vzniku kampaňové ideje v kreativním a PR týmu agentury Ogilvy, která se značkou Netflix zahájila spolupráci v PR oblasti letos v listopadu, až po finální dokončení spotu uběhl zhruba měsíc. Natáčelo se v polské Varšavě, režie se ujal polský režisér Daniel Jaroszek, který stojí i za polskými lokálními tituly z továrny streamovací služby Netflix, a produkci celé výroby videa zastřešil tým Papaya films.

Video bude nasazené na oficiálních Facebook a YouTube kanálech značky Netflix a k celému počinu probíhá i PR kampaň.

První díl akčního sci-fi režiséra Zacka Snydera Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně se v nabídce streamovací služby Netflix objevil 22. prosince 2023. 

-lukpol-