Klus, Geislerová či Bočanová vyzývají k ochraně lesů a oceánů

pátek, 15. prosince 2023, 07:10 Aktuality, Reklama, Udržitelnost MediaGuru

Greenpeace nasadil dvě kampaně za ochranu lesů a oceánů ve spolupráci s českými umělci a umělkyněmi.

Fotografie z natáčení, zdroj: Greenpeace

Fotografie z natáčení, zdroj: Greenpeace

V nových kampaních od Greenpeace se prolínají tradiční reklamní spoty, animace a vážná ekologická témata. V rámci kampaně „Nekácejte", která požaduje omezení kácení ve vzácných starých lesích v Česku, si hudebník Tomáš Klus zahrál v několika spotech.

Klus ve spotech dělá v lese činnosti, které považujeme za normální - chodí po turistické stezce, hraje na schovávanou a vykonává malou potřebu. Pointa přichází, když les najednou zmizí a místo nich je zde holoseč, a divákovi tak dochází, že bez stromů by les nebyl lesem. Klus si v jednom spolu zahrál i se svou dcerou Jenovéfou. Na Instagramu spoty nasbíraly stovky tisíc zhlédnutí.

Paralelně Greenpeace představuje také animované video zaměřené na záchranu oceánů, jehož originální anglickou verzi nadabovali herec Simon Pegg, herečka Jane Fonda a zpěvačka Camila Cabello. V animovaném příběhu se diváci setkávají s úhořem, jemuž v české verzi spotu hlas propůjčila Mahulena Bočanová, a létající rybou, kterou nadabovala Anna Geislerová. Tyto dvě postavy se pohybují v temných, znečištěných hlubinách oceánu, kde se ztratí mezi plastovým odpadem a mrtvými zvířaty. Společně se snaží dostat do oceánské rezervace, vedeni přátelským plejtvákem, jemuž hlas propůjčil Josef Trojan.

Oceánské rezervace, v nichž má být omezená lidská činnost a které mají pokrývat 30 % rozlohy volných moří, mají vzniknout na základě schválené Globální dohody o oceánech. Její vznik podpořila i Česká republika, zatím ji ale oficiálně neratifikovala. Po urychleném schválení dohody nyní Greenpeace společně s umělci volá.

-mav-