Knihobot před Vánoci otvírá v Praze první knihkupectví

pondělí, 18. prosince 2023, 09:25 Aktuality, Retail MediaGuru

Knižní secondhand Knihobot proměnil svou holešovickou pobočku v knihkupectví s knihami z druhé ruky.

Zdroj: Knihobot

Zdroj: Knihobot

Knižní secondhand Knihobot proměnil svou holešovickou pobočku v knihkupectví s knihami z druhé ruky. Dosud využíval pro prodej knih téměř výhradně e-shop, nyní si čtenáři mohou vybrat z tisíce knih osobně přímo na prodejně. V budoucnu chce knihkupectví využít jako prostor pro pořádaní literárních a komunitních akcí.

První změny v holešovické pobočce Knihobotu proběhly už na podzim, kdy Knihobot přesunul focení knih, sklad i expedici kompletně do hlavní pobočky ve Vysočanech. 

„Chtěli jsme vytvořit místo, kde si lidé mohou doslova osahat, jak perfektní mohou knihy z druhé ruky být. A protože knihy, které nabízíme, jsou opravdu stavem často k nerozeznání od těch z knihkupectví, rozhodli jsme se tak nazývat i naši prodejnu,“ komentuje vznik knihkupectví Barbora Votavová, brand manažerka Knihobotu.

Knihobot už dnes platí za jednoho z největších hráčů na českém knižním trhu, jeho nabídka zahrnuje i nejnovější tituly, proto se označení antikvariát vyhýbá.

„Chtěli jsme vytvořit knihkupectví nového typu. Naše nabídka knih z druhé ruky nám umožňuje prodávat knižní novinky za nižší ceny než v ostatních knihkupectvích a zároveň rozšiřovat nabídku o tituly, které se již jinde sehnat nedají. Tituly k přímému prodeji v knihkupectví vybíráme osobně z databáze půl milionu knih na našem webu a nabídku denně obměňujeme,“ přibližuje fungování vedoucí pobočky Jan Bulva.

Od nového knihkupectví si Knihobot slibuje také bližší vztah se svými zákazníky. Prostor by podle něj měl fungovat také jako místo pro sdílení společných čtenářských zážitků a měl by umožnit zákazníkům vzít při výběru knihu do ruky. Zákazníci sem i nadále mohou nosit své přečtené knihy k prodeji.

-mav-