Lenka Zlámalová opustí po deseti letech Echo Media

pondělí, 4. prosince 2023, 10:15 Lidé, Tisk MediaGuru

Lenka Zlámalová je se značkou Echo spojena od začátku jejího fungování, na konci roku ale redakci Echo Media opustí.

Lenka Zlámalová, zdroj: Echo Media

Lenka Zlámalová, zdroj: Echo Media

Dlouholetá analytička a komentátorka Týdeníku Echo a serveru Echo24.cz Lenka Zlámalová redakci Echo Media ke konci letošního roku opustí. Odchází po dohodě po necelých deseti letech, potvrdil šéfredaktor a člen představenstva Echo Media Dalibor Balšínek. „Lenka Zlámalová bude pro Echo pracovat do konce roku, rozcházíme se v dobrém,“ sdělil na dotaz MediaGuru.cz.

Lenka Zlámalová našemu webu vysvětlila, že po deseti letech strávených v Echu cítila nutnost profesní změny. „Deset let je dlouhá doba, nikde jinde jsem nepracovala tak dlouho jako v Echu. Jsem člověk, který je akční, rád zkouší nové věci a potřebuje se posouvat. Myšlenka zkusit si zase něco jiného ve mně uzrávala v posledních 2-3 letech, definitivně jsem se rozhodla v polovině letošního října,“ popsala důvody odchodu.

Práce pro Echo Media ji nabídla svobodu i možnost ovlivňovat společenské dění. „Zejména po odchodu z Mafry, která tehdy spadla do vlivu Andreje Babiše, to bylo naplňující a Echo fungovalo velmi svobodně,“ uvedla. Vždy ji více vyhovovala pozice komentátorky a analytičky než zpravodajky, dodala.

Novým působištěm Lenky Zlámalové bude skupina Czech Media Invest, pod kterou spadá i mediální společnost Czech News Center (deníky, časopisy, rádia). Detaily spolupráce oznámí společnost CNC v následujících dnech.

Echo Media zatím nebude místo po Lence Zlámalové obsazovat. Soustředit se chce vedle obsahu pro své hlavní tituly Týdeník Echo, Echo24.cz a Echo Prime také na výrobu podcastů, jejichž počet plánuje dál rozšířit.

Lenka Zlámalová se zabývá politickou a ekonomickou publicistikou. Těmto tématům se věnovala ve všech hlavních denících, ve kterých působila. Začínala jako redaktorka a vedoucí ekonomické rubriky MF Dnes. Poté vedla ekonomickou rubriku týdeníku Respekt. Od roku 2003 do roku 2009 byla hlavní analytičkou Hospodářských novin. Stejnou pozici zastávala od roku 2009 do října 2013 v Lidových novinách. Po majetkových změnách ve skupině Mafra v létě 2013 odešla do projektu Echo24.cz a Týdeníku Echo, který odstartoval v březnu 2014. Je pravidelnou komentátorkou ekonomického dění pro Českou televizi, CNN Prima News, TV Nova nebo pro Český rozhlas.

-mav-