Odstartuje ORF Kids, vysílat bude pouze online

středa, 6. prosince 2023, 11:15 Aktuality, TV MediaGuru

Rakouská veřejnoprávní televize ORF spustí 1. ledna příštího roku úderem šesté hodiny ranní dětskou platformu ORF Kids. Obsahovat bude mj. i stejnojmenný lineární kanál. ORF ho nebude šířit na pozemní platformě.

ORF Kids má divákům přinést širokou nabídku dětského lineárního i nelineárního obsahu. Foto: ORF

ORF Kids má divákům přinést širokou nabídku dětského lineárního i nelineárního obsahu. Foto: ORF

ORF Kids bude lineární nabídkou čtyřiadvacetihodinového streamu s možnosti přístupu k obsahu na vyžádání. Veřejnoprávní instituce slibuje nepřetržitě dostupné online prostředí, kterému mohou děti i rodiče důvěřovat – bez reklam, nenásilné a přiměřené věku. Nová nabídka ORF vybízí nejmladší diváky, aby byli kreativní, zapojili se a vyjádřili svůj názor – informacemi, znalostmi, službami, orientací a zábavou. ORF představila projekt na tiskové konference v pondělí 4. prosince.

Program se skládá z mnoha exkluzivních pořadů, doposud známých formátů ze současného dětského programu OKIDOKI ORF 1 a také z oblíbených animovaných dětských seriálů. Důraz je kladen na přírodu, technologii, výzkum, dobrodružství, objevování a hádanky. Nebude chybět ani pravidelný výběr filmů a seriálů pro mladé a rodiny. Dostupnost jednotlivých pořadů online bude záležet na jejich licenčních podmínkách.

Generální ředitel ORF Roland Weißmann k novému online projektu uvedl: „Jsem nesmírně nadšený z naší zbrusu nové digitální nabídky 'ORF Kids'. (…) Blahopřeji velmi angažovanému týmu, zejména projektovým manažerkám Yvonne Lacina-Blaha a Alexandra Schlögl, stejně jako šéfovi zábavy Martinu Gastingerovi, k tomuto zcela úspěšnému potomkovi - prvnímu čistě digitálnímu miminku ORF. 'ORF Kids' je milníkem na naší cestě k 'ORF pro každého'.“

-lukpol-

Rakouská vláda podrží kanál ORF Sport+

pondělí 3. dubna 2023