Pošta od ledna nebude na pobočkách prodávat noviny a časopisy

pátek, 29. prosince 2023, 15:30 Aktuality, Tisk ČTK

Česká pošta se nedohodla s distributory tisku, od ledna nebude na svých pobočkách prodávat noviny a časopisy.

Ilustrační foto, zdroj: MediaGuru.cz

Ilustrační foto, zdroj: MediaGuru.cz

Česká pošta přestane od ledna prodávat na svých pobočkách noviny a časopisy. Nedohodla se s distributory na nových podmínkách. Informoval o tom mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Mluvčí připomněl, že si pošta kvůli rostoucím nákladům na prodej tisku na svých pobočkách chtěla dohodnout s distributory změnu distribuce i způsobu prodeje. K dohodě ale nedospěli, a tak pošta vypověděla smlouvy, na základě kterých distributoři noviny a časopisy na pobočky dodávali.

„Od ledna 2024 tak na poštách nebudou vydavatelé prostřednictvím České pošty nabízet zákazníkům noviny ani časopisy. V současné době však pokračují jednání o novém nastavení spolupráce. Pokud dojde k dohodě, tisk by se opět mohl na vybraných poštách objevit koncem prvního kvartálu 2024," uvedl Vitík. Lidé, kteří si kupovali noviny a časopisy na poštách, si mohou u vydavatelů objednat předplatné s donáškou domů, doplnil.

Podle dřívějších informací ČTK se výpovědi týkají PNS i Mediaprint&Kapa. Místopředseda představenstva PNS Ondřej Vaňha už dříve řekl, že díky husté prodejní síti PNS mají čtenáři tisku ve většině lokalit náhradní prodejnu tisku v docházkové vzdálenosti.

-čtk-