První reklamu v tunelech metra spouští ČSOB a Pilsner Urquell

pátek, 1. prosince 2023, 13:00 Aktuality, Reklama MediaGuru

Od začátku prosince se začínají na novém reklamně-informačním systému zobrazovat reklamní kampaně v tunelu pražského metra.

Jedním z prvních reklamních zadavatelů v tunelu pražského metra je Pilsner Urquell, zdroj: EUDI.

Jedním z prvních reklamních zadavatelů v tunelu pražského metra je Pilsner Urquell, zdroj: EUDI.

Od 1. prosince 2023 se na novém reklamně-informačním systémutunelu pražského metra začínají zobrazovat reklamní kampaně. Prvními zadavateli, kteří LED panely využili, jsou společnosti ČSOB a Plzeňský Prazdroj. Reklamní prostor jim zprostředkovala komunikační skupina Publicis Groupe, která pro oba klienty dlouhodobě zajišťuje plánování a nákup médií. 

Skupina ČSOB využívá nový formát souběžně v rámci dvou kampaní: rotuje zde její vánoční spot a spolu s ním reklama na virtuální asistentku Kate. Pilsner Urquell v metru nasadil speciální vánoční animaci. Kampaně obou inzerentů se budou na LED panelech střídat po dobu dvou týdnů, a to od 1. do 14. prosince. 

Nový systém umožňující promítat sdělení přímo za okna projíždějícího metra začal fungovat na lince A mezi stanicemi Dejvická a Bořislavka v polovině listopadu. Dosud zobrazoval pouze nekomerční obsah. Technologie funguje na principu řady LED panelů sestavených na stěně tunelu, které staticky zobrazují vždy část sdělení, což díky jízdě vlakové soupravy a setrvačnosti lidského oka vytváří dojem plynulého obrazu nebo videa. 

Praha je první město ve střední a východní Evropě, které tuto zobrazovací technologii využívá. S obdobným systémem se cestující mohou setkat například v Barceloně, Madridu, Římě, Curychu nebo Rotterdamu. V Praze novou technologii představila společnost European Digital Industries (EUDI), která je vlastníkem kompletního řešení LMS (LED Media System) a rovněž provozovatelem reklamních prostor v tunelech pražského metra.

„Na vývoji a úpravě LMS technologie pro pražské metro jsme pracovali přes pět let. Nový reklamně-informační systém je Praze šitý na míru a nabízí prostor nejen pro komerční obsah, ale zobrazovat umíme např. i aktuální provozní informace dopravce, které se v nenadálých situacích mohou hodit,” přibližuje Tom Procházka, ředitel společnosti EUDI, jež si prostory tunelu metra pronajala od Dopravního podniku hl. m., kterému platí bezmála 20 milionů Kč ročně

„Naší ambicí je navázat spolupráci také s pražskou uměleckou scénou. Cestující se tak mohou těšit například na připomenutí státních svátků, spoty neziskových organizací nebo animace spojené se známými pražskými festivaly,” odhaluje budoucí plány Procházka.

-stk-