Startuje bezplatná TV DF1 s hokejem i ženským fotbalem

pondělí, 1. ledna 2024, 08:20 Aktuality, TV MediaGuru

Satelitní diváci si mohou od pondělí 1. ledna 2024 naladit na družici Astra 19,2 stupně novou bezplatnou stanici DF1. Nekódovaný kanál nabídne mj. sportovní přenosy i obsah ze Servus TV Deutschland, která vysílání 31. prosince 2023 ukončila.

Ve vysílání DF1 by se měla objevit i fotbalová Liga mistrů žen. Foto: Pixabay

Ve vysílání DF1 by se měla objevit i fotbalová Liga mistrů žen. Foto: Pixabay

„Jsme kanálem pro všechny, kteří milují horské světy, domácí světla a zářící oči. Pro všechny lovce kvízů a střelce gólů. Pro všechny, kteří milují, když se sportovní akce rozhoří, a pro příznivce dobré zábavy. Pro všechny, kteří milují vzrušení a užívají si je. Jsme tu pro všechny. Začněte Nový rok se svým novým oblíbeným kanálem. DF1 – Samozřejmě váš,“ popisuje svůj program nová stanice, z něhož je jasné, že půjde o plnoformátovou televizi, která se zaměří zejména na zábavu.

Německá média upozorňují, že jedním z hlavních lákadel DF1 budou živé i zpožděné sportovní přenosy. Provozovatel nového kanálu uzavřel dohodu se sportovní platformou DAZN. Diváci se mohou podle portálu DWDL.de těšit například na utkání Německé hokejové ligy (DEL) nebo fotbalové Ligy mistrů žen. DAZN bude skrze DF1 propagovat i svůj obsah a stará se o její komunikační aktivity. Stanice bude přebírat i obsah Servus TV Deutschland, jejíž lineární vysílání končí.

Parametry příjmu DF1 HD: satelit Astra 1L (19,2 stupně východně), 11303/H; SR 22.000, FEC 2/3, norma DVB-S2/8PSK, kódování žádné (FTA); pozice po stanici Servus TV Deutschland

Zdroj: DF1

Bezplatný kanál DAZN Women’s Football je v Česku

úterý 25. července 2023

-lukpol-