U dálnice na Kladno otevírá nový retail park Stehelčeves

úterý, 5. prosince 2023, 06:55 Aktuality, Retail MediaGuru

Tento týden otevírá u dálnice D7 směr Kladno nový retail park Stehelčeves. Součástí bude i Popeyes.

Součástí nového retail parku Stehelčeves bude i další pobočka fastfoodového řetězce Popeyes, zdroj: ABP Holding.

Součástí nového retail parku Stehelčeves bude i další pobočka fastfoodového řetězce Popeyes, zdroj: ABP Holding.

Ve čtvrtek 7. prosince otevírá u dálnice D7 směr Kladno, na exitu 9, nový retail park Stehelčeves. Mezi hlavní nájemce patří Billa, Dm drogerie markt, Don Pealo, Pepco či Super zoo. V prosinci přibude restaurace Popeyes se službou drive-thru, od února bude k dispozici i McDonald’s. 

Retail park nabízí celkem 3 300 metrů čtverečních pronajímatelné plochy a je první etapou projektu ve Stehelčevsi developera a stavební firmy ABP Holding a projekční kanceláře Fabionn.  Celková investice přesahuje 200 mil. korun. Realitním agentem pro vybrané prostory projektu je pražská kancelář Cushman & Wakefield. 

„Jsme velmi rádi, že se nám podařilo výstavbu retail parku úspěšně zrealizovat během krátkého období devíti měsíců. Dnes je zde pro nakupující celkem sedm samostatných obchodů a restaurace rychlého občerstvení,“ uvádí Jiří Procházka, generální ředitel ABP Holding.

Při parkování mohou návštěvníci využít 134 parkovacích míst, která jsou 3 metry široká a 5 metrů dlouhá. Součástí jsou i čtyři nabíjecí stanice pro osobní elektroauta, AlzaBox k vyzvedávání zásilek nebo bankomat. 

Retail park klade zároveň důraz na udržitelnost. Využívá moderní řešení managementu dešťové vody, jež je odváděna do nově vybudované železobetonové podzemní nádrže ze střech objektů a zároveň z parkovacích ploch, a to přes odlučovač ropných látek. Následně je během potřebného období distribuována přes čerpadla do zelených částí areálu. Jedná se tak o automatický závlahový systém zazeleněných ploch s využitím veškeré zachycené dešťové vody. Na začátku příštího roku bude na střeše objektů spuštěna také fotovoltaická elektrárna, takže jejich provoz bude využívat i energii z obnovitelného zdroje.

Do budoucna se v rámci areálu Stehelčeves počítá s další etapou výstavby retailových prostor s 3500 metry čtverečními pronajímatelné plochy, včetně možnosti zřízení manufakturních prostor, a volnočasovou městskou zónou o rozloze 1 000 metrů čtverečních.   

-stk-