Unie vydavatelů změní název na Česká unie vydavatelů

úterý, 2. ledna 2024, 11:15 Aktuality, Tisk MediaGuru

Profesní organizace Unie vydavatelů změní v průběhu ledna 2024 svůj název na Česká unie vydavatelů.

Nové logo České unie vydavatelů, zdroj: Česká unie vydavatelů

Nové logo České unie vydavatelů, zdroj: Česká unie vydavatelů

Profesní organizace Unie vydavatelů změní v průběhu ledna 2024 svůj název na Česká unie vydavatelů. Důvodem je záměr posílit image spolku jako největší národní profesní organizace vydavatelů s nejdelší tradicí na českém mediální trhu.

Změna názvu má také zdůraznit probíhající digitální transformaci mediálního prostředí a skutečnost, že profesní asociace zastupuje zájmy celé své členské základny, nejen vydavatelů tiskových publikací tištěných na papíře, ale také vydavatelský obsah distribuovaný online.

Má přispět i k vnímání spolku jako klíčového partnera pro orgány státní správy, legislativce a ostatní profesní asociace působící nejen v oblasti médií v ČR a ve světě.

V neposlední řadě dojde díky tomu ke sjednocení používání názvu spolku v tuzemsku a v zahraničí, kde byl dlouhodobě používán anglický překlad názvu spolku Czech Publishers´ Association.

Nově tak bude mít spolek zkratku ČUV a z ní odvozený krátký název webové domény www.cuv.cz, což má usnadnit zejména elektronickou komunikaci a přístup členů k informacím.

-mav-