Vlastník HBO chystá do DVB-T2 bezplatnou Warner TV

středa, 6. prosince 2023, 16:26 TV MediaGuru

Společnost HBO Europe podala v uplynulých dnech na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) žádost pro tři licence týkající se jejího tematického kanálu Warner TV. Šířit ho plánuje také v celoplošném DVB-T2 multiplexu.

Logo Warner Bros. Television. Foto: Warner

Logo Warner Bros. Television. Foto: Warner

Nabídka bezplatného pozemního vysílání v České republice přivítá v horizontu několika měsíců dalšího globálního hráče. Po tematickém kanálu Paramount Network, který je součástí DVB-T2 multiplexu 24 společnosti Digital Broadcasting, se na tuto digitální platformu chystá také Warner TV. Společnost HBO Europe pro tento kanál požádala o vydání tří licencí, kromě oprávnění pro pozemní distribuci také jako satelitní kanál a zvláštní přenosové systémy (online, IPTV).

Lze předpokládat, že Warner TV bude dalším ze zákazníků Českých Radiokomunikací. Operátor příští týden plánuje na setkání s novináři představit mimo jiné nové projekty, které se do jeho DVB-T2 multiplexu chystají. Pozice Test 1 a Test 4 jsou vyhrazeny pro připravované stanice Hit TV (teleshopping) a Sporty TV (dříve A11 Sport). Nedávno ČRa aktivovaly ve svém multiplexu i programovou pozici Test 5 s tím, že se objevují další subjekty, které o bezplatnou TV jeví zájem.

Konkrétní obsah pro Warner TV zatím není v tuto chvíli oficiálně známý, nicméně lze předpokládat, že provozovatel využije zejména bohaté knihovny Warner Bros. Studio. Hlavními konkurenty by pak zejména mohly být stanice Nova Cinema a Prima Max. Po získání licencí musí společnost HBO Europe spustit vysílání ze zákona do 360 dnů, lze předpokládat, že to však bude mnohem dříve. RRTV se bude tímto úkonem zabývat na některém ze svých příštích zasedání.

-lukpol-