Do e15 přichází Veronika Jonášová, deník uvede video rozhovory

čtvrtek, 4. ledna 2024, 11:20 Aktuality, Internet & Mobil, Lidé MediaGuru

Do e15 nastupuje Veronika Jonášová, v ekonomickém titulu se zaměří na video rozhovory.

Veronika Jonášová, zdroj: e15

Veronika Jonášová, zdroj: e15

Tým redakce deníku e15 doplnila od ledna Veronika Jonášová. Zaměří se na nově chystaný video projekt, který má být pro E15 jednou z největších novinek letošního roku.

„Letos se chceme výrazně více zaměřit na tvorbu obsahu pro naši hlavní cílovou skupinu, tedy Čechy, kteří pracují a budují nějakou hodnotu pro sebe a tuto společnost. Video formát je jeden z mála kanálů, který nám v redakci chybí. Jsem tedy rád, že ho budeme moci letos společně s Veronikou otestovat. Její zkušenosti z několika televizních projektů a zároveň přesah do byznysové žurnalistiky jsou pro tento krok více než ideální kombinací,” uvedl šéfredaktor e15 Nikita Poljakov.

Veronika Jonášová působila poslední rok a půl v českém Forbesu, zkušenosti má především z České televize, kde se více než deset let věnovala roli reportérky a moderátorky. Dva roky také moderovala zpravodajství na Seznam TV, kde mj. vytvořila a moderovala projekt Víkendový rozhovor. Několik let žila v Berlíně se svým manželem Martinem Jonášem, tehdejším zpravodajem České televize. V posledním působišti, v redakci Forbes, se soustředila kromě psaní i na práci za mikrofonem coby tvůrce podcastů Byznys a Jak být lepší. Podílela se i na moderování eventů.

Video-rozhovorový pořad se má naplno rozjet na jaře tohoto roku. V plánu je několik interview týdně s osobnostmi ze světa byznysu, politiky a ekonomiky. Zvláštní sekci chce deník věnovat hostům ze sféry lifestylu, sebe-rozvoje, zdraví, longevity a work–life balance. Prostor by měla dostat i témata ze zahraničí a jednou z ambicí projektu je přivést do studia také zahraniční hosty nejen ze světa byznysu.

„Video-rozhovory vnímám jako trend současné doby a jsem přesvědčená, že inspirativní a dobře zpracovaná témata s pestrým okruhem respondentů si najdou své diváky. Tím spíš, že rozhodně nechceme kopírovat zaběhlou dramaturgii jiných českých platforem. Máme plán, jak publiku nabídnout neotřelá a důležitá témata,“ shrnuje Jonášová.

Uvedení nového pořadu souvisí i se stěhováním celého mediálního domu Czech News Center do nových prostor v komplexu Hagibor v pražských Strašnicích. Deník e15 má zde využívat moderně koncipovaná a inovativně vybavená studia.

-mav-