GymBeam se bude věnovat logistice, chce navýšit podíl privátek

středa, 10. ledna 2024, 11:30 Aktuality, Retail MediaGuru

Obrat společnosti GymBeam loni překonal hranici čtyř miliard korun. Letos se chce zaměřit na růst logistiky, marketplace a zlepšování služeb. 

Dalibor Cicman, zdroj: GymBeam

Dalibor Cicman, zdroj: GymBeam

Společnost GymBeam, zaměřující se na online prodej výživy pro sport a zdraví, loni v obratu přesáhla čtyři miliardy korun. Meziročně rostla o 60 % a získala 1,5 milionu nových zákazníků. V letošním roce se chystá věnovat především růstu logistiky, marketplace a zlepšování zákaznických služeb

Podle CEO GymBeamu Dalibora Cicmana se chce firma soustředit na upevňování pozice na již existujících trzích, s důrazem na nejnovější trh v Itálii a DACH region (Německo, Rakousko a Švýcarsko). Český trh je ale nadále společně s tím slovenským nejsilnější. „V růstu napříč trhy nám pomáhají data z Google, Meta platforem a také sociální síť TikTok, plus naše vlastní data,“ popisuje. 

Největší změny ale GymBeam chystá v oblasti logistiky. Letos má disponovat nejen 5 logistickými centry, ale také novým autostorem v Košicích. S touto investicí za bezmála 147 milionů korun si slibuje firma automatizaci až 80 % objednávek, což by mělo vést nejen ke zrychlení výdeje, ale i zvýšení kapacity logistického centra. Zároveň bude Gymbeam soustředit více pracovní síly na sofistikovanější práci, než je expedice. Další sklad chce otevřít v Itálii. 

V současnosti tvoří přes 80 % produktů dostupných na e-shopu GymBeam privátní značky. Tento podíl by chtěla firma do budoucna navýšit. „Jsme schopni přirozeně zvyšovat podíl našich vlastních produktů. Zákazníci se k nám vrací a my můžeme nejen predikovat, jaké produkty si vyberou, ale hlavně upravovat produkty přímo podle jejich potřeb. Jako strategickou prioritou tak stále vnímáme spokojenost zákazníků, ta je pro nás vždy na prvním místě,” dodává Dalibor Cicman.

-stk-