Kongresové centrum Praha mění vizuální identitu i komunikaci

úterý, 16. ledna 2024, 09:50 Aktuality, Marketing MediaGuru

Kongresové centrum Praha přichází s novou vizuální identitou i komunikační linkou. 

Zdroj: Kongresové centrum Praha

Zdroj: Kongresové centrum Praha

Kongresové centrum Praha se rozhodlo změnit svou vizuální identitu a také komunikační linku. Změna má centru pomoci přiblížit prémiovost značky obchodním partnerům i široké veřejnosti.  

„Pořádáme významné světové akce, naplňujeme požadavky nejnáročnější klientely. Za sebou máme co do zisku rekordní rok a velké plány do budoucna, jejichž součástí je například výstavba nové haly a revitalizace severní terasy. Kongresové centrum Praha je prémiovou značkou. Nastal čas propsat náš úspěšný vývoj i do modernizace naší vizuální identity, z níž má být jasné, že jsme inspirativním místem pro širokou veřejnost i velké národní a mezinárodní události,” vysvětluje Roman Sovják, obchodní a marketingový ředitel centra.   

„Tvoříme jedinečné zážitky, v našich prostorách vznikají zárodky vědecké a profesionální spolupráce, emoce, osobní kontakty a často i přátelství. Nepronajímáme jen prostor, nabízíme unikátní okamžiky, na kterých záleží. Tady je středobod dění, tady je tečka, která stejně jako velký třesk může stát u zrodu nevídaného. I proto jsme do nové identity tečku vložili. Je symbolem velkého potenciálu, který za tak malým znaménkem může stát,” objasňuje změnu i generální ředitelka KCP Lenka Žlebková.  

Pod novou komunikací i vizuální identitou je podepsána agentura Cognito, jež byla vybrána ve výběrovém řízení. Ta do příprav zapojila i umělou inteligenci, například do tvorby moodboardů, které mají stejně jako ostatní vizuály podtrhovat unikátnost centra a jeho inspirativní charakter.

Nový směr se propíše do komunikační strategie, grafických prvků, ale také do barevnosti. Ta představí firemní hodnoty centra jako sebevědomé, profesionální a umělecké společnosti a současně podtrhne jeho přátelský přístup a závazek k udržitelnosti.  

Součástí změny je i nový claim „Where moments matters“, zdroj: Kongresové centrum Praha.

Součástí změny je i nový claim „Where moments matters“, zdroj: Kongresové centrum Praha.

Transformací projdou veškeré materiály, od tištěných a online formátů až po navigační prvky pro návštěvníky. Nová vizuální identita se již propsala do nového magazínu Let's Meet!, jenž nahradil titul Feel the Change

-stk-