Nová polská zpravodajská TV Wydarzenia 24 vysílá celoplošně

středa, 10. ledna 2024, 16:55 Aktuality, TV MediaGuru

Polský zpravodajský kanál Wydarzenia 24 rozšířil od středy 10. ledna svou distribuci. Tematická stanice je nově k dispozici v tamním celoplošném multiplexu 1.

Čeští diváci v dosahu polského DVB-T2 si mohou naladit další bezplatný kanál

Čeští diváci v dosahu polského DVB-T2 si mohou naladit další bezplatný kanál

Všichni diváci, kteří jsou v dosahu polského celoplošného DVB-T2 multiplexu 1 mohou od středy 10. ledna sledovat zcela bez poplatků další zpravodajskou stanici. V nabídce bezplatného vysílání doplňuje veřejnoprávní TVP Info (multiplex 3) kanál Wydarzenia 24. Tuto stanici měli doposud k dispozici volně pouze diváci v komerčním multiplexu 4, jehož dostupnost je však omezená. V této kódované televizní nabídce se objevil nový zpravodajský kanál Polsat News Polityka.

Diváci v dosahu celoplošných polských DVB-T2 multiplexů mohou sázet na rozšířenou programovou nabídku o tamní veřejnoprávní a komerční televize. Vysílatelé si vytkli za cíl nabízet publiku také vyšší obrazovou kvalitu. V souvislosti s přechodem z původního standardu DVB-T na novější kódování H.265/HEVC proběhl i přechod programů do HD rozlišení a stanice Wydarzenia 24 není v tomto směru výjimkou. Další změnou má být zařazení stanice s filmovou a dokumentární tvorbou do DVB-T multiplexu 8.

-lukpol-