Repete Cycles spouští dokumentární kampaň o slévání oceli

úterý, 23. ledna 2024, 07:00 Aktuality, Reklama MediaGuru

Výrobci kol Repete Cycles nechávají nahlédnout v dokumentární kampani do rituálu slévání oceli. 

Zdroj: Repro YT Repete Cycles

Zdroj: Repro YT Repete Cycles

Cyklistická značka Repete Cycles chce ve své kampani přiblížit proces výroby patek, které zachycují zadní kolo. Zvolila k tomu formu krátkého dokumentu

„Ve světě framebuildingu často jednotlivé výrobce dělí detaily zpracování, použití segmentů a další práce s nimi. Právě odlévané patky pro nás byly vždy jedním ze symbolů framebuildingu a věděli jsme, že cesta k nim není jednoduchá. Ale vzhledem k touze vytvářet produkty přesně dle našich představ, rozhodli jsme se oslovit českou slévárnu a začít odlévat námi vyvinuté patky lokálně,“ popisuje proces vývoje patek spoluzakladatel Repete Cycles Robin Fišer. 

 

„Dokument ze slévárny jsem chtěl pojmout jako odkaz k tradici průmyslu a také řemeslu jako určitého rituálu, v tomto případě slévání rozžhavené oceli,“ vysvětluje Pepa Dvořáček, kreativní ředitel studia Pure stuff, které je pod kampaní podepsáno.„Zároveň pro mě bylo důležité ukázat odlévání patek z pohledu zaměstnanců továrny. Celý proces, od přípravy voskových modelů až po tavení oceli a samotné odlévání, je proces, v němž má každý jasně definovanou roli. Ocel roztavená při teplotě 1538 stupňů a následně přetvořená do požadovaného tvaru je symbolem technologie, kterou známe již více než 7000 let a je v podstatě zachovaná v úplně původním principu,“ dodává. 

Česká značka celoocelových cyklistických rámu Repete Cycles vstoupila na trh v roce 2012. Pokročilé materiály, pozornost věnovaná detailům a kvalitní řemeslné zpracování jsou pro značku zásadní. Zakladatelé Repete mají výrobu plně pod kontrolou – od designových řešení přes estetický design až po kompletní konstrukci kola. 

-stk-