Vedení Sportisima přebírá František Gregor

pátek, 12. ledna 2024, 07:25 Aktuality, Retail, Lidé MediaGuru

Novým generálním ředitelem skupiny Sportisimo se stal František Gregor. 

František Gregor, nový generální ředitel Sportisima, zdroj: Sportisimo

František Gregor, nový generální ředitel Sportisima, zdroj: Sportisimo

Na pozici generálního ředitele skupiny Sportisimo přišel začátkem letošního roku František Gregor. V řetězci se sportovním oblečením a vybavením dosud působil jako jednatel a Chief Omnichannel Officer zodpovědný za rozvoj prodejních kanálů. Jeho předchůdce Richard Hodul firmu opustil na přelomu roku.

„Sportisimo úspěšně prosperuje díky blízkosti k zákazníkům a širokému výběru světových i privátních značek, což vychází z omnichannel modelu s rostoucím důrazem na e-commerce. Tuto osvědčenou obchodní strategii chceme dále rozvíjet, abychom zůstali první volbou pro zákazníky v České republice, na Slovensku i mimo ně a pomáhali jim vést aktivní životní styl,“ uvádí František Gregor s odkazem na firemní motto „Život v pohybu“.

Před nástupem do skupiny Sportisimo v roce 2020 na pozici E-commerce Director pracoval František Gregor v Odyssey 44 – investiční společnosti Martina Kúšika, zakládajícího partnera investiční skupiny Penta, který je od roku 2016 spolumajitelem skupiny Sportisimo. V Odyssey 44 zodpovídal za oblast privátních investic. Svou kariéru zahájil v mezinárodní poradenské společnosti PwC.

Sportisimo vzniklo v Česku a v současnosti působí také na Slovensku, v Rumunsku, Maďarsku, Bulharsku a Chorvatsku. Aktuálně provozuje přes 230 kamenných prodejen, lokalizované e-shopy a marketplace platformu. Roční obrat skupiny přesahuje 12 miliard korun a zaměstnává více než čtyři tisíce pracovníků.

-stk-