Za vnější vztahy Providentu zodpovídá Hauptmann a Pikardová

čtvrtek, 18. ledna 2024, 14:25 Aktuality, PR, Lidé MediaGuru

Jiří Hauptmann a Jana Austová Pikardová jsou nově zodpovědní za vnější vztahy Provident Financial. 

Jana Austová Pikardová a Jiří Hauptmann, zdroj: Provident Financial

Jana Austová Pikardová a Jiří Hauptmann, zdroj: Provident Financial

Vnější vztahy společnosti Provident Financial mají nově na starosti Jiří Hauptmann a Jana Austová Pikardová. J Pikardová, jež je od srpna loňského roku zodpovědná za korporátní komunikaci, bude postupně přebírat i oblast Public Affairs Provident Česká republika. Podporu jí v současnosti poskytuje Jiří Hauptmann, ředitel pro vnější vztahy a komunikaci v mezinárodní divizi International Personal Finance Digital, který je po odchodu Jitky Němečkové zodpovědný i za český trh. Jiří Hauptmann se zde zaměřuje zejména na regulaci a reputaci společnosti i celého sektoru. 

Do společnosti Provident Financial Jana Austová Pikardová nastoupila s desetiletými zkušenostmi v oboru PR. Svou kariéru nastartovala krátce po studiích na pozici PR specialistky společnosti Tesco Stores ČR. V pivovarnické skupině Heineken ČR, kde působila před odchodem na rodičovskou dovolenou přes čtyři roky, měla kromě externí a interní komunikace na starosti také vedení řady CSR projektů v rámci globální strategie „Brewing a Better World“. Během rodičovské dovolené Jana rozšířila portfolio svých profesních znalostí a zkušeností o oblast moderní energetiky. Jako manažerka externí a interní komunikace Svazu moderní energetiky se věnovala vyvracení mýtů o obnovitelných zdrojích i celospolečenské osvětě v této oblasti. Vystudovala Vysokou školu mezinárodních a veřejných vztahů v Praze. 

Jiří Hauptmann byl v roce 2022 jmenován ředitelem pro vnější vztahy mezinárodní digitální divize International Personal Finance Digital. V této roli je zodpovědný zejména za oblast finanční regulace a komunikace ve všech zemích, kde IPF Digital působí a za European Affairs pro celou skupinu IPF. Jako jediný Čech je členem představenstva společnosti. Před působením v Providentu pracoval jako Corporate Affairs & Communications Director v Japan Tabacco International a jako Head of Corporate Relations and Public Affairs ve společnosti Heineken. Vystudoval Technickou univerzitu v Liberci.

-stk-