Zuzana Tvarůžková bude moderátorkou pořadu Spotlight

středa, 31. ledna 2024, 14:15 Internet & Mobil, Lidé, Aktuality MediaGuru

Moderátorka České televize Zuzana Tvarůžková se po mateřské dovolené vrací ke své profesi, míří ale do společnosti Economia, kde se stane tváří video pořadu Spotlight.

Zuzana Tvarůžková, zdroj: Česká televize

Zuzana Tvarůžková, zdroj: Česká televize

Novou moderátorkou pořadu Spotlight se stane Zuzana Tvarůžková. Od března bude vedle Světlany Witowské jednou z hlavních moderátorek vlajkového pořadu Aktuálně.cz. Vedle jejího příchodu se Spotlight rozšíří také o nové formáty a jeho redakci posílí další členové, informovala ve středu provozující společnost Economia. Tvarůžková přichází do Spotlightu poté, co z pozice moderátorky na konci loňského roku odešla Linda Bartošová.

Moderátorka Zuzana Tvarůžková nasbírala zkušenosti v České televizi, kde od roku 2014 moderovala Interview ČT24 a podílela se i na dalších relacích veřejnoprávní televize. „Zuzana byla naše vytoužená posila. Máme radost, že se rozhodla být součástí našeho projektu a stát se jednou z jeho hlavních tváří. Těším se, jak pořad obohatí o svůj jedinečný přístup a novinářský cit,“ říká Pavel Švec, šéfdramaturg Spotlightu a šéfredaktor Aktuálně.cz.

„Původně jsem neuvažovala o jiné cestě, než by byl návrat do České televize. Ale od týmu Spotlightu jsem dostala nabídku, která mě zaujala. Zvítězila u mě touha vykročit mimo klasické vody veřejnoprávního pojetí žurnalistiky a je to pro mě samozřejmě velká výzva,“ vysvětluje Zuzana Tvarůžková, která se vrací po rodičovské dovolené.

Vedle moderátorky se tým Spotlightu rozšíří také o Oldřicha Neumanna, studenta žurnalistiky, který na částečný úvazek dosud pracoval v České televizi, před prezidentskými volbami moderoval studentskou debatu Zavolíme! a historicky první společný rozhovor s prezidentem republiky a první dámou. 

Rozhovory Světlany Witowské a nově Zuzany Tvarůžkové doplní kratší rozhovorové formáty Spotlight News a Spotlight Generace. „Nové formáty tematicky obohatí naše vlajkové rozhovory o pohled na aktuální dění. Těší mě, že do dalšího roku Spotlightu vstupujeme větší, silnější a nabídneme zase o něco širší plejádu obsahu, aby u nás našel 'to své' opravdu každý,” komentuje dramaturgyně Spotlightu Eliška Dokulilová.

Spotlight je hlavním pořadem webu Aktuálně.cz. V nejsilnějších měsících dosahuje podle Economie přes tři miliony views a poslechů a za necelý rok existence nasbíral přes 21 milionů přehrání.

-mav-

Linda Bartošová opustí na konci roku pořad Spotlight

středa 29. listopadu 2023