Bagind zavírá všechny své kamenné prodejny

čtvrtek, 22. února 2024, 06:45 Aktuality, Retail, Marketing MediaGuru

Bagind ke konci ledna zavřel všechny své kamenné prodejny. V offline světě nabízí své produkty přes partnery. 

Zdroj: Bagind

Zdroj: Bagind

Česká značka kožených batohů a kabelek Bagind, jež patří do módního byznysu Václava Staňka, se rozhodla ke 30. lednu uzavřít všechny své kamenné prodejny. Podle vyjádření značky, zveřejněném na jejím webu, jsou důvody čistě ekonomické

„Budeme k Vám upřímní, jako ostatně vždy, prodejny nám dlouhodobě negenerují takové výnosy, jaké bychom potřebovali. V postcovidovém roce 2022 bylo znát, že lidé mají radost, že mohou opět nakupovat v obchodech. V roce 2023 jsme ale bohužel zaznamenali velký propad a zjistili, že se naši zákazníci raději vrátili k pohodlí on-line nákupů,“ vysvětluje Bagind. 

Prodejny byly uzavřeny v Praze, Brně a Zlíně. Místo vlastních poboček nabízí značka své produkty nyní pouze na e-shopu a prostřednictvím partnerských prodejen, kterých je celkem šest – v Praze, Jičíně, Náchodě, Olomouci, Ostravě a Frýdku-Místku. 

Firma byla založena v roce 2017 Lukášem Matějčkem ve spolupráci s Václavem Staňkem, jenž stojí i za značkami Vasky a Botas. Vznikla ze setkání Matějčka s Dennisem, indickým výrobcem kožených batohů z pouštního města Jaisalmer. V červenci loňského roku oslavila značka 100 tisíc prodaných výrobklů. 

-stk-