CNC má početný tým pro komerční obsah, vede ho Zadák Pěnkavová

úterý, 20. února 2024, 11:25 Lidé, Tisk MediaGuru

Téměř třicet lidí tvoří nově v mediálním domě Czech News Center (CNC) tým pro obsahovou spolupráci. V jeho čele je Lucie Zadák Pěnkavová.

Lucie Zadák Pěnkavová, zdroj: Czech News Center

Lucie Zadák Pěnkavová, zdroj: Czech News Center

Czech News Center (CNC) v rámci digitální transformace průběžně restrukturalizuje své byznysové oddělení. První novinkou letoška je téměř třicetičlenný tým zaměřený kompletně na komerční obsahovou agendu. Povede ho Lucie Zadák Pěnkavová.

Takzvaný „content tým” má zajistit veškerou práci s komerčním obsahem pro inzerenty CNC. Od tvorby strategie přes kreativu až po samotnou produkci, ať už se jedná o formáty v tisku nebo v onlinu, videa, podcasty, nativní reklamu nebo rádiové spoty. Oddělení vzniklo reorganizací stávajících týmů v kombinaci se zcela novými rolemi.

„Je to další a celkem přirozený krok v rámci naší strategie tvorby a monetizace obsahu. Komerční obsahové spolupráce jsou dlouhodobě na vzestupu a my potřebujeme být v této agendě maximálně agilní a kompetentní. Dobře udělaná obsahová strategie je pro značku klienta, potažmo i jeho prodeje, jedním z vůbec nejefektivnějších způsobů komunikace. Proto dávalo smysl předělat stávající fungování a ještě blíž napojit všechny týmy, které mají s tvorbou takového obsahu co dočinění, a ty doplnit,” zdůvodnila Martina Říhová, generální ředitelka Czech News Center.

Obsahové oddělení sestává z byznysových content konzultantů, kteří vytvářejí strategie propojení komerční a redakční spolupráce, a tvůrců, kteří se zaměřují na produkci, ať už se jedná o copywriting, grafiku, nativní reklamu, mailing, tvorbu rozhlasových spotů nebo kompletní foto a video tvorbu. Má i speciální sekci zaměřenou na spolupráce formou barterů nebo kompletní přípravu komerčních časopisů a jim podobných formátů na klíč. Obsahový tým je úzce napojený i na tým věnující se komerčnímu využití sociálních médií.

„Chceme vytvářet ještě lepší a kvalitnější obsah, který bude cíleně přizpůsoben potřebám a zájmům publika našich klientů. Snažíme se být inovativní v tvorbě článků, videí, podcastů a dalších interaktivních prvků, které skutečně zaujmou naše čtenáře či diváky a zapojí je přímo do dění. Při tom všem však stále budeme dbát na zachování redakčních standardů, kvality a transparentnosti vůči našim čtenářům a uživatelům,” uvedla šéfka týmu Lucie Zadák Pěnkavová.

-mav-