Coca-Cola dává na trh prémiové limonády Three Cents

pondělí, 12. února 2024, 17:00 Aktuality, Marketing MediaGuru

Coca-Cola HBC rozšiřuje své portfolio nápojů o značku prémiových limonád Three Cents. 

Klíčový vizuál značky Three Cents, zdroj: Coca-Cola HBC

Klíčový vizuál značky Three Cents, zdroj: Coca-Cola HBC

Společnost Coca-Cola HBC uvádí na českém a slovenském trhu novinku v podobě prémiových limonád Three Cents. Inspirovány jsou kulturou sodabarů a řemeslnou výrobou z konce 19. století. Využívají čerstvé suroviny, jsou bez konzervačních látek vyrobené původní a šetrnou technologií. 

Název Three Cents, jenž v překladu znamená tři centy, odkazuje na období Velké hospodářské krize, kdy v USA existovaly sodovkárny. V nich si lidé mohli dávat nejlevnější nápoj – obyčejnou sycenou vodu jako „Two Cents Plain“. Pokud si přiobjednali i příchuť, cena vzrostla na tři centy. Značku založili v roce 2014 čtyři Řekové, z nichž tři byli barmani, kteří nápoje vytvořili v baru pro barmany. 

„V letošním roce oslavíme 10 let od založení. Náš přístup je ale stále stejný, při přípravě nápojů bere v potaz hlavně to, co barmani potřebují a jaké jsou trendy na trhu, zároveň se musí nápoj hodit k bublinkám. Zakládáme si na řemeslné výrobě, každý poradit nám projde pod rukama a před uvedením na trh se rozhodujeme, zda funguje. Jsme stále malý tým – zakladatelé jsou stále těmi, kdo připravují, ochutnávají a vyrábějí příchutě,“ vysvětluje George Bagos, spoluzakladatel a generální ředitel Three Cents. 

Produkty Three Cents postupně získávaly řadu mezinárodních ocenění a v roce 2022 ji koupila Coca-Cola HBC, která ji nyní rozšiřuje i na další trhy.„Chceme našim zákazníkům přinášet skvělé zážitky a prémiové produkty, proto nás velmi těší, že jim můžeme nově nabídnout řemeslné limonády Three Cents. Rozšíření portfolia právě o tyto nápoje nám výrazně rozšíří možnosti mixability se značkami našeho prémiového alkoholu. Zákazníkům pak budou dostupné v těch nejlepších barech v Česku a na Slovensku,“ říká Dan Timotin, generální ředitel společnosti Coca-Cola HBC Česko a Slovensko, jež má z alkoholických značek nabídce například Bacardi, Martini nebo Finlandii. 

V tuzemsku bude k dostání celkem sedm limonád: dva toniky – Dry Tonic a Aegean Tonic – a ochucené limonády, mezi něž patří například Cherry Soda, Pink Grapefruit Soda, Ginger Beer, Pineapple Soda a Mandarin & Bergamot Soda. 

Portfolio značky Three Cents, které je nově dostupné na českém a slovenském trhu, zdroj: Coca-Cola HBC.

Portfolio značky Three Cents, které je nově dostupné na českém a slovenském trhu, zdroj: Coca-Cola HBC.

Nová značka bude v prodeji v prémiových barech ve velkých městech Česka a Slovenska, zároveň je v nabídce online supermarketu Rohlík a velkoobchodů Makro a JIP. Podpoří ji inzerce v B2B titulech cílících na barmanskou komunitu. 

-stk-