Čtenost časopisů: Respekt poprvé předběhl Reflex, polepšil si ženský lifestyle

čtvrtek, 8. února 2024, 15:55 Tisk MediaGuru

Několik časopisů dokázalo i přes obtížný vývoj na trhu meziročně svou čtenost navýšit, ukazují nová data výzkumu čtenosti Media projektu.

Zdroj: MediaGuru.cz

Zdroj: MediaGuru.cz

Alespoň jeden časopis si loni přečetlo 6,47 mil. Čechů ve věku 12-79 let, což představuje 74 % této populace. Čtenost časopisů tak zůstává vysoká, ve srovnání s rokem 2022 se snížila o necelá tři procenta. Nejvyšší čtenosti dosahují časopisy společenské a suplementy deníků, dále pak časopisy životního stylu pro ženy, programové a časopisy pro ženy. Vyplývá to z dat výzkumu čtenosti Media projektu za období loňského roku.

K časopisům, které si ve čtenosti nejvíce polepšily ve srovnání s předešlým měřeným obdobím (tj. obdobím od konce třetího čtvrtletí 2023), se řadí tituly Svět kuchyní, Čas na lásku, Čas pro hvězdy a Story. V meziročním srovnání se pak nejvíce dařilo časopisům Čas pro hvězdy, Můj dům, Elle, Gurmet a Svět kuchyní.

Většina vedoucích časopisů postavení ve svých kategoriích potvrdila. V kategorii celostátních zpravodajských týdeníků se vůbec poprvé v datech Media projektu dostal na čelo Respekt, který těsně předběhl dosud vedoucí Reflex. Ve srovnání s rokem 2022 se Respektu podle výzkumu podařilo počet čtenářů navýšit o šest procent.

V kategorii časopisů o vědě, technice, zajímavostech a cestování se do čela vrátil magazín 100+1.

Zdroj: Media projekt, 1.1.-17.12. 2023, Unie vydavatelů, ASMEA, Median, Stem/Mark

Zdroj: Media projekt, 1.1.-17.12. 2023, Unie vydavatelů, ASMEA, Median, Stem/Mark

Blesk, MF Dnes a Deník drží pozice nejčtenějších deníků

čtvrtek 8. února 2024

Nejprodávanějším deníkem byl loni Blesk, nejméně klesalo Právo

středa 7. února 2024

-mav-