Mafra jedná o prodeji týdeníku 5plus2 skupině A 11

pondělí, 4. března 2024, 07:00 Tisk MediaGuru

O koupi zdarma distribuovaného týdeníku 5+2 jedná mediální skupina Mafra se společností A 11, vydavatelem regionálního týdeníku Náš region.

Náhledy titulních stran týdeníků 5plus2 a Náš region. Zdroj: Mafra, A 11

Náhledy titulních stran týdeníků 5plus2 a Náš region. Zdroj: Mafra, A 11

Mediální skupina Mafra jedná podle informací MediaGuru.cz z několika zdrojů o prodeji týdeníku 5plus2 skupině A 11. Dohoda ale zatím uzavřena nebyla, naznačují neoficiální informace. Obě společnosti je nekomentovaly. 

Týdeník 5plus2 vychází v nákladu téměř 450 tisíc kusů, distribuován je na území celé republiky. K dispozici je zdarma na šesti tisících distribučních místech. Podle výzkumu čtenosti Media projektu je nejčtenějším tuzemským novinovým týdeníkem se čteností na vydání 523 tisíc čtenářů.

Pro mediální skupinu A 11 představuje týdeník 5plus2 možnost konsolidovat tituly na novinovém trhu v bezplatné distribuci. V tomto segmentu vydává regionální týdeník Náš region, který je rovněž distribuován v rámci celé republiky. Od letošního roku vychází Náš region v 18 mutacích, ve svých prezentacích uvádí tištěný náklad ve výši 2,5 mil. výtisků šířených prostřednictvím pěti tisíc distribučních míst.

Přestože skupina A 11 loni uvedla celoplošnou televizi stejného jména, pro letošní rok naznačila záměr rozvíjet se v printovém segmentu. „Aktuálně uvažujeme o několika zajímavých akvizicích zavedených printových titulů, které nám byly nabídnuty," uvedla skupina A 11 pro MediaGuru.cz v letošním lednu, aniž by blíže specifikovala, o jaké tituly jde.

Týdeník 5+2 vstoupil na trh v březnu 2012 jako první mediální projekt Andreje Babiše. Tehdy ho ještě pod názvem 5plus2 dny vydávala společnost AGF Media. Během několika měsíců se jejich distribuovaný náklad rozšířil na území celé republiky. V roce 2013, kdy společnost Agrofert koupila Mafru, se stal její součástí. 

Mediální skupinu Mafra převzala v únoru na základě loňské dohody skupina Kaprain. Při příležitosti převzetí portfolia Mafry a také rozhlasové společnosti Londa uvedla, že na přípravu strategie dalšího rozvoje obou společností potřebuje několik měsíců. 

A 11 redukovala mutace Náš Region, v printu chce i akvizice

pondělí 22. ledna 2024

-mav-