Meta ztrojnásobila čtvrtletní zisk, Threads má 130 mil. uživatelů

pátek, 2. února 2024, 10:00 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Majitel siti Facebook, Instagram, Threads či WhatsApp ve čtvrtém čtvrtletí měl čistý zisk přes 14 miliard dolarů. 

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Americká internetová společnost Meta Platforms ve čtvrtém čtvrtletí ztrojnásobila čistý zisk na více než 14 miliard dolarů (zhruba 320 miliard Kč) ze 4,7 miliardy dolarů před rokem. Firma v tiskové zprávě rovněž oznámila, že akcionářům poprvé ve své historii vyplatí dividendu, a to ve výši 50 centů na akcii. Akcie podniku na zprávu reagovaly výrazným růstem, krátce po jejím zveřejnění si připisovaly zhruba 15 procent.

Meta stojí za sociálními sítěmi Facebook, Instagram a Threads či komunikační službou WhatsApp. Čtvrtletní tržby společnosti se meziročně zvýšily o 25 procent na 40,1 miliardy dolarů. Překonaly tak očekávání analytiků, kteří je podle společnosti LSEG odhadovali v průměru na 39,2 miliardy dolarů.

Meta uvedla, že měsíční počet aktivních uživatelů napříč jejími aplikacemi (Facebook, Instagram, WhatsApp a Messenger) dosáhl souhrnně ke konci loňského roku 3,98 miliardy, což představuje meziroční nárůst o 6 %. Upřesnila, že Threads, její sociální síť fungující obdobně jako Twitter, která byla spuštěná v červenci 2023, má nyní více než 130 milionů aktivních uživatelů měsíčně.

V celém loňském roce společnost Meta zvýšila čistý zisk o 69 procent na 39,1 miliardy dolarů. Její celoroční tržby vzrostly o 16 procent na 134,9 miliardy dolarů.

-čtk-, -red-