O2 TV zařadí nové kanály, mezi nimi BBC Earth, AXN White či Strike TV

pondělí, 19. února 2024, 13:35 Aktuality, TV MediaGuru

Do programové nabídky O2 TV míří od poslední třetiny února několik stanic. Jde o sportovní kanály i stanice pro celou rodinu.

Ilustrační foto, zdroj: O2

Ilustrační foto, zdroj: O2

Od 20. února zařadí O2 TV do své nabídky dokumentární kanál BBC Earth, který bude součástí tarifu O2 TV Bronzová a vyšších. Novinkou je také zpřístupnění filmové stanice AXN už od tarifu O2 TV Stříbrná (a vyšší) a zařazení stanice AXN White (O2 TV Zlatá s Voyo), zaměřené na výpravné příběhy. Od stejného data přibude i kanál Strike TV orientovaný na sportovně-zábavný obsah, a to včetně zápasů wrestlingové asociace WWE nebo zápasy WBA, WBC, IBF a WBO věnované boxu. Strike TV bude součástí tarifů od O2 TV Modré a předplaceného balíčku O2 TV Sport Premium.

Od 29. února se nabídka sportovního obsahu rozroste i o kanály Nova Sport 5 HD a Nova Sport 6 HD (budou součástí od O2 TV Bronzové a předplaceného O2 TV Sport Premium). „Nové stanice rozšíří náš sportovní obsah, který má nyní prakticky vše, co by mohlo sportovního diváka zaujmout. V programové skladbě O2 TV mají fanoušci k dispozici až 25 sportovních kanálů, což je nejširší nabídka na trhu,“ uvedla šéfka obsahu společnosti O2 Anna Lenerová.

Společnost O2 zároveň uvedla, že diváci tráví u obrazovek O2 TV více času než dříve. „V druhém pololetí loňského roku se průměrná denní doba sledování O2 TV prodloužila na 4 hodiny a 45 minut, tedy 33 hodin a 15 minut týdně. To je ve srovnání s minulým obdobím o 15 minut týdně více. Průměrná hodnota za celý trh přitom klesla v týdenním srovnání o 28 minut,“ uvedla ředitelka digitálních služeb a O2 TV Dana Tomášková.

Největším lákadlem O2 TV je stále sportovní obsah. Ve sledovanosti vede český sport, který zákazníci nemají možnost sledovat jinde než v O2 TV jako třeba Fortuna:Liga nebo Tipsport extraliga ledního hokeje. Vyhledávaná má být i Liga mistrů UEFA, anglická Premier League, MMA, ATP či tenisové Grand Slamy. „Stále oblíbenější je u diváků i možnost propojení O2 TV s VoD službami Voyo nebo HBO Max,“ dodala Tomášková.

-mav-