Obchodní dům Kotva zavřel, čeká ho rekonstrukce

pátek, 2. února 2024, 07:10 Aktuality, Retail MediaGuru

Na dva roky se uzavírá pražský obchodní dům Kotva. Rekonstrukce změní vnitřní dispozice, proměnou projde i okolí budovy. 

Zdroj: Kotva

Zdroj: Kotva

Poslední den v lednu bylo možné naposled navštívit pražský obchodní dům Kotva. Od února je uzavřen přibližně na dva roky, kdy bude probíhat rozsáhlá rekonstrukce. Změn dojdou vnitřní dispozici budovy i její okolí. V provozu zatím zůstávají podzemní parkoviště a myčka aut. 

V nižších patrech mají vzniknout luxusní obchody, ve vyšších kanceláře. Obchody s potřebnou občanskou vybaveností by ale měly zůstat zachovány. V sedmém patře by se měla nacházet restaurace s terasou. Před Kotvou zmizí nynější vstup do supermarketu Albert, který se má přesunout jinam. 

Kotvu od roku 2020 vlastní společnost Generali Real Estate. Rekonstrukci brutalistní budovy, jejíž podobu navrhli na přelomu šedesátých a sedmdesátých let Věra a Vladimír Machoninovi, provede česká developerská společnost Sekyra Group. Čeká se ale na finální stanovisko Magistrátu hl. m. Prahy.

Obchodní dům Kotva byl otevřen v roce 1975. Od počátku byla plánována jako výstavní a prémiový obchodní dům. V době uvedení do provozu se jednalo o pátý největší obchodní dům v Evropě s prodejní plochou 22160 m2, který dokázal díky dvěma tisícovkám zaměstnanců obsloužit až 75 tisíc zákazníků denně. V novodobé historii se potkal s nedostatečným zájmem o pronájem obchodních ploch.

-stk-