Ochranná známka Mladá fronta se může prodat v dražbě

pátek, 9. února 2024, 16:50 Aktuality, Tisk MediaGuru

Krajský soud souhlasí s prodejem ochranné známky Mladá fronta. Vyvolávací cena činí necelý půl milion korun, dražit se bude v polovině března.

Zdroj: Mladá fronta

Zdroj: Mladá fronta

Českobudějovický krajský soud umožnil prodej ochranné známky vydavatelství Mladá fronta, které je v insolvenci. Prodej se uskuteční v polovině března prostřednictvím elektronické aukce. Vyplývá to z informací v insolvenčním rejstříku. Vyvolávací cena činí 475 tisíc Kč. Minimální příhoz účastníka aukce je jeden tisíc korun.

„Insolvenční správkyně požádala soud o udělení souhlasu s prodejem majetku... a to zájemcům s nejvyšší nabídkou s tím, že kupní cena bude schválena věřitelským výborem a uhrazena před uzavřením kupní smlouvy," stojí v prohlášení soudu. Elektronická aukce začne 13. března v 10:00 a potrvá 24 hodin. Maximální příhoz činí milion korun.

„Insolvenční správkyně ve svém návrhu sdělila, že věřitelský výbor formou per rollam již vyslovil souhlas se zpeněžením ochranných známek formou prodeje mimo dražbu," uvedl soud.

Krajský soud v Českých Budějovicích prohlásil v září 2021 konkurz na vydavatelství Mladá fronta, která vydávala ekonomický týdeník Euro, několik dalších časopisů nebo knihy. V insolvenčním řízení se s pohledávkami přihlásilo přes 400 věřitelů, kteří žádali asi 400 milionů korun. Podle soudu nelze firmu reorganizovat, když nemá provoz ani zaměstnance. Vydavatelství původně vlastnil podnikatel František Savov. 

Prodej ochranné známky tak může vyřešit letité spory o její vlastnictví. Soudily se o ní právě vydavatelství Mladá fronta a společnost Mafra, vydavatel deníku Mladá fronta Dnes. Nejvyšší správní soud (NSS) v roce 2018 zrušil rozhodnutí Úřadu průmyslového vlastnictví (ÚPV), který v roce 2013 prohlásil známku za neplatnou od počátku.

K rozdělení obou společností došlo na začátku 90. let v období tzv. spontánní privatizace, kdy původní deník Mladá fronta (tehdejší orgán Socialistického svazu mládeže) přešel do vlastnictví redaktorů a vznikl deník Mladá fronta Dnes.

-čtk-, -mav-