Óčko a Óčko Star mění na satelitu Astra parametry

středa, 7. února 2024, 10:00 Aktuality, TV MediaGuru

Do konce února mají satelitní diváci přijímající signál z družice Astra 3B čas na to, aby si naladili na nových parametrech kanály Óčko a Óčko Star.

Z vysílání hudební televize Óčko Star. Foto: Óčko

Z vysílání hudební televize Óčko Star. Foto: Óčko

„Na začátku února došlo ke spuštění stanic Óčko a Óčko Star na nových vysílacích parametrech,“ informoval satelitní operátor Skylink s tím, že většina zákazníků tuto změnu vůbec nezaznamená, protože se jim vysílací parametry aktualizují automaticky díky funkci ladění FastScan. Diváci, kteří FastScan nepoužívají, si mohou programy naladit manuálně. Rozdíl na nových a původních technických parametrech se liší v několika detailech.

Největší novinkou je, že na nové frekvenci jsou oba programy šířeny s o něco nižších rozlišením – místo 720x576 je to nově 704x576. Obě programové pozice jsou označené velkými písmeny, tedy ÓČKO a ÓČKO STAR (ex Óčko a Óčko Star). Společné pro původní i nový kmitočet je to, že není vysílán příznak technologie HbbTV, takže nedochází k zobrazení doplňkových služeb na bázi tzv. virtuálního červeného tlačítka. Óčko Expres a Óčko Black na satelitu Astra šířené nejsou.

Parametry příjmu: satelit Astra 3B (pozice 23,5 stupně východně), 12090/V, SR 29900, FEC 2/3, norma DVB-S2/8PSK, kódování žádné (FTA)

-lukpol-