Sazka se nově spojuje s ČEZ Lipno Sport Festivalem

středa, 28. února 2024, 23:05 Aktuality, Marketing MediaGuru

Sazka se stala novým hlavním partnerem ČEZ Lipno Sport Festivalu. 

Zdroj: ČEZ Lipno Sport Festival

Zdroj: ČEZ Lipno Sport Festival

Společnost Sazka je novým hlavním partnerem ČEZ Lipno Sport Festivalu, jehož 13. ročník se již nyní intenzivně připravuje. V termínu od 16. do 25. srpna 2024 proběhne desetidenní maraton nabitý sportovními aktivitami, workshopy, závody a večerními uměleckými vystoupeními. Festival loni přilákal rekordních 50 tisíc návštěvníků. Druhým hlavním partnerem zůstává Intersport. 

„Z Lipno Festu se postupně stal jeden z nejlepších sportovních festivalů v ČR. Sazka je velkým podporovatelem českého sportu, a proto jsme se rozhodli s akcí spojit a pomoci ji dále rozvíjet,“ říká Petr Jonák, ředitel vnějších vztahů a udržitelnosti společnosti Sazka. „Chceme se soustředit především na cyklistiku pro amatéry a celé rodiny. Návštěvníci se mohou těšit například na naši pumptrack zónu, kde si vyzkouší jízdu na BMX kolech. Připravujeme pro ně také závod pro hobíky na trati 20 km, s názvem Sazka dvacítka,“ dodává. 

Festival tradičně nabízí možnost vyzkoušet si desítky sportů po boku současných i bývalých úspěšných reprezentantů. V minulosti se na Lipně představili například Eva Adamczyková, Gabriela Soukalová, Vít Přindiš a další. K dispozici jsou lekce jógy, parkouru, spinningu, crossfitu, dále lezecké workshopy, paddleboarding, parkour, volejbal, basketbal, slackline a mnoho dalšího.

Pro fanoušky cyklistiky se v neděli 18. srpna chystá závod ČEZ Kolem Lipna na tratích 60 a 20 km, který letos nově ponese rukopis desetinásobného účastníka Tour de France Romana Kreuzigera. Ten by měl dokonce osobně závodit. Běžci si pak mohou změřit síly v ČT Lipenském půlmaratonu či závodech na 10 nebo 3 km, který je na programu v sobotu 24. srpna.

Atmosféru festivalu dokreslí večerní umělecká vystoupení v rámci ČEZ Energy Festu, kromě hudebních koncertů zde bude možné zhlédnout i divadelní představení. 

Mezi další partnery festivalu se řadí Mora, Gumotex, ČPP, Intersport, Madeta, Česká televize, Koloshop a Škoda. Festival podporují i Jihočeský kraj a Rodinný areál Lipno.„Všechny partnery aktivně zapojujeme do plánování a přípravy programu,“ říká ředitelka festivalu Kateřina Neumannová. „Cílem je najít společně co nejefektivnější a nejzajímavější prezentaci jejich brandu a businessu,“ prozrazuje. 

-stk-