Skupina A 11 kupuje podíl v agentuře Influence Lab

úterý, 27. února 2024, 11:50 Aktuality, Reklama MediaGuru

A 11 Group, pod kterou patří tituly Náš region nebo televize A 11, kupuje podíl v marketingové agentuře Influence Lab.

Společnost A 11 Group kupuje 35% podíl v marketingové agentuře Influence Lab, která se specializuje na influencer marketing a zastupuje tvůrce napříč obory, včetně módy, kosmetiky, fitness, gastronomie nebo cestování. Ve vedení i nadále zůstává zakladatel Jakub Mašek a výkonný ředitel Dominik Schejbal

Mezi osobnosti, o které se Influence Lab stará, patří například zpěvačka a tanečnice Natálie Bagárová, Jan Svěcený (Jenise) nebo herečky Barbora Mottlová a Sandra Nováková.

Podle spolumajitele A 11 Group Daniela Šopova je tato akvizice v souladu s plány mediální skupiny A 11, která stále hledá možnosti, jak rozšířit svoje mediální aktivity. „Naše know how v oblasti tvorby mediálního obsahu a event managementu ve spojitosti se silným obchodním oddělením nám dává možnost o synergiích s Influence Lab nejen mluvit, ale reálně je velmi rychle uskutečnit,“ dodal Daniel Šopov.

Společnost Influence Lab bude spolupracovat i na připravovaném pořadu televize A 11, ve kterém proti sobě usednou známé osobnosti a influenceři. Pořad ukáže tradiční svět celebrit, které získali své uznání letitou prací v hudbě, televizi nebo v divadle proti světu influencerů a youtuberů, kteří oslovují statisíce diváků doslova z obýváku. Moderovat ho bude influencer Martin Hranáč (303.000 sledujících na síti Instagram, 332.000 sledujících na síti TikTok).

„Cítíme, že spojení tradičních médií s celostátním dosahem a agentury zaměřené na influencer marketing významně zvyšuje potenciál našeho projektu. Naším cílem zůstává budovat portfolio influencerů, u kterých klient najde zajímavé tvůrce napříč obory," uvedl Dominik Schejbal, výkonný ředitel Influence Lab.

-mav-