Slovenský úřad nezjistil porušení zákona při šíření českých TV

pátek, 23. února 2024, 15:15 Aktuality, TV, Slovensko ČTK

Slovenský antimonopolní úřad nezjistil porušení zákona o ochraně hospodářské soutěže v souvislosti s vysíláním pořadů českých televizních stanic na území Slovenska.

;

Ilustrační foto, zdroj: Shutterstock

Slovenský antimonopolní úřad (PMÚ) nezjistil porušení zákona o ochraně hospodářské soutěže v souvislosti s vysíláním pořadů českých televizních stanic na území Slovenska. O případné kolizi licenčních práv může rozhodnout jen soud, oznámil dnes úřad, který se případem zabýval z podnětu největších slovenských komerčních televizí. České televizní kanály jsou mezi Slováky oblíbené.

Podle dostupných informací chtěly slovenské televize Markíza a Joj dosáhnout toho, aby operátoři na Slovensku nevysílali filmy a seriály z programu českých stanic v případě, že na tyto pořady mají slovenské televizní kanály zakoupena výhradní vysílací práva pro území Slovenska. Také antimonopolní úřad uvedl, že slovenští vysílatelé nežádali omezení vysílání všech českých televizních stanic ani celého jejich vysílání, ale pouze jeho části.

„PMÚ nezjistil porušení zákona a dospěl k závěru, že v současnosti není důvod pokračovat v prošetřování, resp. v dané věci zahajovat správní řízení," uvedl úřad.

Prověřování podle PMÚ nicméně ukázalo, že nelze vyloučit kolizi licenčních práv udělených slovenským vysílatelům s licenčními právy k některým pořadům, které se vysílají na českých televizních stanicích. Úřad napsal, že v této záležitosti může rozhodnout jen soud.

-čtk-

Prima chystá na Slovensku větší expanzi, plánuje několik kanálů

pátek 23. února 2024